Momčad mjesne zajednice Međugorje pobjednik je Malonogometne lige mjesnih zajednica općine Čitluk „Brotnjo 2015.”. U velikom finalu ovogodišnje Lige sastale su se momčadi mjesnih zajednica Međugorje i Krehin Gradac, dvije najuspješnije momčadi od samog početka ovog natjecanja i momčadi koje su zasigurno najviše pokazale i u ovogodišnjoj Ligi, a u finalnoj utakmici Međugorje je svladalo Krehin Gradac rezultatom 3:0. Zanimljivo, iste momčadi odigrale su prvo finale Lige 2003. godine i od tada Krehin Gradac je, uzimajući u obzir i sinoćnje finale, nastupio u šest finalnih utakmica, dok je Međugorje nastupilo u ukupno četiri finala.

Nastupe u finalima Međugorje je uvijek završavalo pobjedom, a Krehin Gradac je nakon sinoćnjeg poraza ostao na tri osvojena naslova prvaka. Uz četiri naslova na općinskoj razini momčad Međugorja može se pohvaliti i sa dva naslova prvaka Lige Hercegovine u kojoj nastupaju pobjednici općinskih natjecanja i u kojoj će Međugorje ove godine predstavljati općinu Čitluk u Ljubuškom od 24. kolovoza.

Finalisti MNL MZ općine Čitluk natjecanje u Ligi započeli su u istoj skupini pa su već i prije finala jednom međusobno odmjerili snage. Utakmica 3. kola skupine A pripala je Krehin Gracu (6:3) i bila je prava malonogometna poslastica, jednako kao i sinoćnje finale koje je odigrano pred prepunim tribinama SC Ćorkov Dolac. Za razliku od utakmice u skupini, kada je Gradac poveo i riješio utakmicu u svoju korist, Međugorje je sinoć povelo u 23. minuti pogotkom Tomislava Pavlovića. Prednost Međugorja u 37. minuti povećao je Karlo Vasilj, a konačni rezultat (3:0) samo minutu kasnije postavio je Ante Čilić.

Upravo je Ante Čilić, na svečanosti nakon završetka finala, proglašen za najboljeg igrača Lige, dok je nagradu za najboljeg strijelca ove godine osvojio Antonio Prusina (Biletići), a nagradu za najboljeg vratara Andrijano Dujmović (Krehin Gradac).

Biletići osvojili treće mjesto

Prije finalne utakmice na Ćorkovu Docu odigrana je i utakmica za treće mjesto u kojoj su Biletići pobijedili Gradniće 5:4. Utakmica za treće mjesto bila je odlična uvertira u finale jer su obje momčadi u atraktivnoj utakmici dale svoje maksimume. Najbolji strijelac Lige s dva pogotka u prvih 7 minuta utakmice donio je Biletićima prednost 2:0, no pogodcima Gorana Prskala i Ivana Prskala Gradnići su se vratili u utakmicu, a pogotkom Ante Zubca i preokrenuli rezultat (2:3). Do rezultatsko preokreta Gradnići su došli u 17. minuti, ali do poluvremena Biletići su preko Tomislava Prusine izjednačili na 3:3.

Roberto Bevanda postigao je pogodak za vodstvo Biletića u drugom poluvremenu, Ivan Prskalo pogodio je za novo izjednačenje, a u konačnici pitanje pobjednika i osvajača trećeg mjesta riješio je Antonio Prusina pogotkom u 39. minuti utakmice.

Polaznici škole nogometa NK Međugorje oduševili publiku

Između utakmice za treće mjesto i finalne utakmice na Ćorkovu Docu je odigrana revijalna utakmica u kojoj su mladi polaznici Škole nogometa NK Međugorje, podijeljeni u dvije ekipe, publici pokazali da se među ovim mladim sportašima kriju vrsni znalci koji će svojim izvedbama zasigurno oduševljavati publiku u nekom od budućih finala. Za odličnu nogometnu predstavu i pokazane vještine publika je mlade nogometaše NK Međugorje nagradila dugotrajni pljeskom.