Gilles Simon u maratonskom meču svladao Marina Čilića

Posljednji hrvatski predstavnik u glavnom ždrijebu turnira u Miamiju upisao je poraz. Marin Čilić nije uspio svladati Gillesa Simona i nakon gotovo tri sata borbe poražen je u tri seta…

Gilles Simon bio je koban za Marina Čilića u trećem kolu turnira u Miamiju. Uporni Francuz neugodan je protivnik i Marin ke vrlo često imao teške mečeve s njim koji su završavali u maksimalnom broju setova i trajali satima. Tako je bilo i ovaj put i Simon je stigao do nove pobjede.

Ovo je peta pobjeda Simona u međusobnim mečevima, Marin ima tek jednu i to onu na putu do osvajanja US Opena. I u tom meču bilo je vrlo teško, ali na kraju je slavio u pet setova.

Ovdje je Simon slavio sa 6:3, 6:7, 6:3, iskoristio je Čilićeve probleme sa servisom i vrlo niskih 37 posto ubačaja prvog servisa. Marin je imao dosta prilika, ali realizacija break lopti bila je slabih 3/15.

U prvom setu Čilić je imao čak deset break lopti koje su bile raspoređene kroz četiri gema, ali samo jednom je oduzeo servis protivniku. Kod 4:3 izgubio je svoj servis, nakon toga imao 15:40, no Simon ipak uzima prvi set sa 6:3.

Odmah na početku drugog seta Marin se odvaja i bježi na 3:0 da bi Simon odgovorio i vratio se u set. Na kraju je set otišao u 13. igru gdje Čilić u završnici osvaja četiri poena u nizu te uzima tie-break sa 7:4.

Treći set donio je samo jedan break i praktički samo jednu priliku. Bilo je to kod 3:2 kada Marin ulazi u probleme, Simon to koristi i uzima mu servis čime odlazi do pobjede.

Osmina finala donosi mu dvoboj protiv sunarodnjaka Lucasa Pouillea.