HKK Brotnjo – HKK Grude 59:76

Košarkaši HKK Brotnjo poraženi su u 4. kolu Lige Herceg-Bosne. Čitlučane je u Gradskoj sportskoj dvorani Čitluk svladala momčad HKK Grude rezultatom 76:59. Gostujuća momčad bolje je otvorila utakmicu i prvu četvrtinu započela serijom 13:0. Rezultatsku prednost s početka utakmice gostujuća momčad znala je sačuvati tijekom cijelog ogleda. Brotnjo je početkom drugog poluvremena uspjelo smanjiti zaostatak na sedam poena, no košarkaši Brotnja više od toga nisu uspjeli.

Utakmica 4. kola Lige Herceg-Bosne između HKK Brotnjo i HKK Grude završila je 59:76 (12:22, 15:14, 14:18, 18:22). S 33 postignuta poena Ante Prce bio je najbolji strijelac na utakmici, a pobjedničku momčad s 20 postignutih poena predvodio je Ivan Šušak.

HKK Brotnjo: Buntić 2, Rebac 2, Doko, T. Buljan, M. Buljan, K. Bubalo 14, Džajić 6, Bevanda, Stipanović, Glaić, Barbarić 2, Prce 33.

HKK Grude: Alpeza 5, Leko 5, Zucić 6, Mikulić, Vrdoljak, N. Andrijanić 13, Z. Galić 16, M. Andrijanić 6, Da. Mikulić, Šušak 20, B. Galić 2, Do. Mikulić 3.

Nakon četiri odigrana kola Grude su vodeća momčad Lige Herceg-Bosne i jedina momčad s maksimalnim učinkom. Prije četvrtog kola maksimalan učinak također su imali Student i Široki II, no Student je poražen u Čapljini, dok je Široki II poražen u Vitezu. U prva četiri kola Brotnjo je upisalo jednu pobjedu i dva poraza.