Hrvatska osvojila bod u Beogradu uz puno uspona i padova

U sklopu trećeg kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo Hrvatska je gostovala u Beogradu i remizirala sa Srbijom 25:25. Duvnjak je zabio za bod, a Srbi nisu iskoristili zadnji napad…

SRBIJA – HRVATSKA 25:25 (13:13)

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, treće kolo

Suci: Evgenij Zotin, Nikolaj Volodkov (Rusija)

Srbija: Cupara (1 obrana), Milosavljev (6 obrana), Dimitrijević, N.Ilić 4(2), V.Ilić 3, Krsmančić 1, Kukić 4, Marsenić 1, Mošić 1, Pešić 4, Pušica, Radivojević 1, Vorkapić 2, Vujić, Zelenović 2, Crnoglavac 2

Hrvatska: Ivić, Šego (14 obrana), Bećiri, Božić-Pavletić 2, Duvnjak 6, Gadža, Karačić 3(1), Mamić 4, Mandić 1(1), Musa 1, Šipić 2, Stepančić 3, Štrlek 3, Vekić, Vida, Vranković.

Sedmerci: Srbija 2/2 (Nemanja Ilić 2/2), Hrvatska 2/2 (Karačić 1/1, Mandić 1/1)

Isključenja: Srbija 8 minuta (Vujić 2, Pušica, Marsenić), Hrvatska 8 minuta (Mandić 2, Božić-Pavletić, Šipić)

Tijek susreta: 0:1 Mamić, 0:2 Duvnjak, 1:2 Kukić, 1:3 Stepančić, 1:4 Mamić, 2:4 Pešić, 2:5 Stepančić, 3:5 Radivojević, 3:6 Božić-Pavletić, 4:6 Vanja Ilić, 4:7 Duvnjak, 5:7 Marsenić, 6:7 Vanja Ilić, 6:8 Štrlek, 7:8 Pešić, 8:8 Mošić, 8:9 Duvnjak, 9:9 Pešić, 9:10 Štrlek, 10:10 Kukić, 10:11 Božić-Pavletić, 11:11 Kukić, 11:12 Mamić, 12:12 Crnoglavac, 12:13 Karačić (7m), 13:13 Kukić

Drugo poluvrijeme: 14:13 Krsmančić, 14:14 Stepančić, 15:14 Vorkapić, 16:14 Zelenović, 16:15 Šipić, 17:15 Nemanja Ilić (7m), 17:16 Duvnjak, 18:16 Vorkapić, 18:17 Šipić, 19:17 Pešić, 19:18 Mandić (7m), 20:18 Zelenović, 20:19 Karačić, 20:20 Mamić, 20:21 Duvnjak, 21:21 Nemanja Ilić (7m), 21:22 Karačić, 22:22 Crnoglavac, 23:22 Nemanja Ilić, 23:23 Musa, 23:24 Štrlek, 24:24 Nemanja Ilić, 25:24 Vanja Ilić, 25:25 Duvnjak

Hrvatska nije briljirala u Beogradu i na kraju mora biti zadovoljna s remijem protiv Srbije. U drugom poluvremenu Srbija je odmah na početku preuzela vodstvo, napunila se samopouzdanjem, a Hrvatski napad izgledao je vrlo loše. U konačnici je ipak zahvaljujući u velikoj mjeri Marinu Šegi i Domagoju Duvnjaku izvukla bod i ostala neporažena u skupini i nakon trećeg kola.

Srbija i dalje ostaje u neugodnoj poziciji, ima dosad poraz od Švicarske i remi s Belgijom, a sada je došla i do drugog boda, no pitanje je koliko će to biti dovoljno. Slijedi joj gostovanje u Zadru gdje će imati jako težak posao, a zatim i dva ključna dovobja kod kuće sa Švicarskom i u gostima u Belgiji.

Ovdje je Hrvatska krenula dobro u utakmicu, vodila je najvećim dijelom prvog poluvremena, a Srbija je u th prvih 15-ak minuta izgledala vrlo nervozno i bezidejno, međutim Hrvatska to nije uspjela do kraja iskoristiti.

Balansirala je na tri gola viška, nikako nije uspjela otići na plus četiri i staviti Srbiju pod veliki pritisak. To se na kraju i osvetilo, Srbija je serijom 4:1 došla do poravnanja i do odlaska na odmor igralo se gol za gol.

Na poluvremenu je bilo 13:13, a dojma nije bio baš najidealniji iako je ulazak u utakmicu bio više nego dobar.

U drugi dio domaćin je krenuo puno bolje i preuzeo vodstvo prvi put na susretu. Imala je Srbija u nekoliko navrata i dva gola prednosti te napade za tri razlike, ali Šego je držao Hrvatsku u igri.

Uspjela je Hrvatska odgovoriti i vratiti se u vodstvo, uslijedlo je nekoliko preokreta i u završnicu se ušlo uz vodstvo Srbije 25:24 nakon gola Vanje Ilića. Odgovornost je preuzeo Duvnjak na kojeg je upravo Peruničić upozoravao na pressici 20 sekundi ranije i kapetan poravnava na 25:25.

Srbija je imala zadnji napad, nije ga iskoristila i Hrvatska odnosi vrijedan bod. Šego je bio prvo ime susreta s 14 obrana, a Domagoj Duvnjak zabio je šest golova.

Tijek susreta

Marsenić ne zabija, 25:25, Hrvatska uzima bod u Beogradu

Obranila se Hrvatska, još deveterac za Srbiju

25:25 – Duvnjak!!!! 14 sekundi je do kraja, time out

50 sekundi do kraja, Hrvatska ima napad, igrat će 7 na 6

25:24 – Muka u hrvatskom napadu, nerezonski šut pod faulom, brani Cupara i Ilić zabija iz kontre

24:24 – Nemanja Ilić

23:24 – Brani šego i Štrlek preko cijelog terena zabija na prazan gol!

Opet napad za plus tri Srbije, Mamić nije pogodio

Na Šipiću nije sviran čisti faul, otišli su Srbi u kontru, ali prvo gađaju gredu pa iz odbijanca brani Šego!

20:18 – Zelenović, ne ide pa ne ide, Hrvatska ne izgleda dobro

Stepančić stativa, Srbija ima napad za plus tri

19:17 – Ponovno taj Pešić, na njega se baš nije računalo

18:16 – Stepančić jeftino prodaje loptu, Vorkapić zabija iz kontre, uzvraća Šipić za 18:17

Šego brani Nemanji Iliću s krila

17:16 – Kakva bomba Duvnjaka, neobranjivo

17:15 – Nemanja ilić iz sedmerca

Prilika za poravnanje, ali Milosavljev brani Stepančići i onda još obrana iz prostora Muse

Isključen je začuđeni Pušica

9:9 – Hrvatska upoznaje Pešića koji je zabio tri gola odnosno trećinu srpskih golova, o tome je Červar pričao na minuti odmora.

8:9 – Duvnjak vraća Hrvatsku u prednost

8:8 – Prvo poravnanje Srbije, Mošićev šut skrenuo je blok i prevario Šegu

Brani i Milosavljev, 22. minuta, opet Srbija u prilici za poravnanje

Ali Šego brani, Radivojeviću se sjajno postavio na pokušaj s krila

Opet Srbija ima napad za poravnanje, Štrlek nije zabio s krila

7:8 – Pešić s crte

6:8 – Imala je Srbija napad za poravnanje, Šego srećom brani i Štrlek zabija.

6:7 – 18. minuta, prodana lopta u napadu i Vanja Ilić iz kontre zabija

5:7 – Marsenić

4:7 – Duvnjak ispod ruke, odličan udarac

3:6 – I Hrvatska ponovno ide na tri razlike, “mali Božo” kako je rekao Červar, Božić-Pavletić

Vujić isključen, a lopta za Srbiju, Rusi su pustili prednost umjesto da su odmah sudili prekršaj koji je bio očit.

3:5 – Radivojević s krila

2:5 – I s igračem manje Hrvatska zabija, opet Stepančić

2:4 – Živan Pešić smanjuje s igračem više.

Već drugo isključenje Mandića, a tek 11. minuta

1:4 – Srbija izgleda jako loše, Hrvatska vodi 4:1, Mamić zabija.

1:3 Stepančić, milosavljev je imao ruku na lopti, ali udarac jak

1:2 – Kukić probija led za Srbiju tek u devetoj minuti

Nepotrebno isključenje za Mandića.

0:2 – Duvnjak bomba, Milosavljev nije ni vidio loptu.

Hrvatska i dalje drži prednost, šesta minuta, Srbija još bez gola. Vujić trese vratnicu.

0:1 – Mamić probija led, Hrvatska vodi nakon polukontre

3. minuta – Vratari zasad odlični, Milosavljev tri obrane, Šego dvije, 0:0.

1. minuta – Stepančićev pokušaj brani Milosavljev.

1. minuta – Počeo je susret.

Intoniraju se himne, kroz par minuta počinje dvoboj.

Bliži se početak susreta u Štark Areni, na tribinama je pet do šest tisuća gledatelja, domaćin se sigurno nadao puno boljoj atmosferi.