Hrvatska reprezentacija do 16 godina u Francuskoj nadigrala Ukrajinu

Hrvatska reprezentacija do 16 godina za razliku od prvog kola francuskog turnira u kojem je upisala poraz od Grčke, u drugom kolu je bila uspješna. Doduše, protivnik je bio lakši i protiv Ukrajine nije bilo velikih problema.

Ukrajinci su potpuno držali priključak u prvom dijelu, čak su i vodili na poluvremenu, međutim početkom drugog poluvremena Hrvatska se uspjela odvojiti i otići do pobjede.

Tri i pol minute prije kraja susreta Hrvatska je imala velikih 17 poena razlike i već tada je bilo sve riješeno. Ukrajina je uspjela smanjiti serijom 12:1 na 88:83, no bliže od toga nije došla.

Hrvatsku su predvodili odlični Ante Žižić s 24 poena i 21 skokom, Bruno Skokna s 23 poena i sedam asistencija te naš Ivica Zubac sa 16 pogodaka, šest skokova i četiri blokade.

Hrvatska: Skokna 23 (7 asistencija, 7 izgubljenih, 4 skoka), Antunović, Dubelj 4, Vručinić 0, Kalpić 4 (10 skokova), Radovčić 0, Kumanović 9, Zubac 16 (6 skokova, 4 blokade), Žižić 24 (21 skok, 4 izgubljene), Čolak 10 (13 skokova), Radulović, Gašpert 2.

Ukrajina: Potapenko, Starodub 0, Zotov 14 (10 asistencija, 6 skokova), Lunskji 0, Marčenko 12, Tkačenko 5, Čupira, Mihaljuk 27 (10 skokova, 5 asistencija, 4 osvojene), Berozkin 0 (4 skoka), Musijenko 10 (6 skokova), Pavlov 13 (11 skokova), Antonenko 2.