Ivan Dodig glatko poražen, Kohlschreiber opravdao status favorita

Ivan Dodig završio je s nastupom u drugom kolu turnira u Rotterdamu. Philipp Kohlschreiber pokazao se preteškim protivnikom i Nijemac je glatko slavio sa 6:4, 6:2…

32. igrač svijeta Philipp Kohlschreiber zaustavio je Ivana Dodiga u drugom kolu turnira u Rotterdamu. Kohlschreiber je slavio sa 6:4, 6:2 u meču koji je kontrolirao od početka.

Nijemac je odlično koristio break prilike, Dodig je uspio spasiti samo jednu i to kod 0:40 nakon čega je ipak ponovno izgubio servis i otišao u poraz.

U prvom setu Kohlschreiber je prvi stigao do breaka, Dodig je odmah uzvratio, ali Nijemac je još jednom oduzeo servis hrvatskom igraču koji nije uspio i drugi put odgovoriti.

Nakon što je prvi set osvojio sa 6:4, Kohlschreiber je zaigrao još bolje u drugom. U trećem gemu napravio je break, lakoćom održavao prednost da bi još jednom oduzeo servis Dodigu i dovršio posao.

U četvrtfinalu igrat će protiv boljeg iz meča između Marina Čilića i Gillesa Müllera.