Ivan Dodig i Antonio Šančić bez izgubljenog seta do osmine finala parova

Dvojica hrvatskih tenisača nastavljaju s vrlo dobrim igrama u parovima. Antonio Šančić u paru s Hugom Nysom i Ivan Dodig s Marcelom Granollersom prošli su u osminu finala bez izgubljenog seta čime su na najbolji mogući način potvrdili odličnu formu…

Antonio Šančić u svom debiju na Grand Slam turnirima nastavlja s vrlo dobrim igrama u paru s Francuzom Hugom Nysom. Kombinacija koja je igrala kvalifikacija za ulazak u glavni ždrijeb još jednim suverenim mečom došla je do plasmana u treće kolo.
Igrali su protiv vrlo iskusnog para Daniel Nestor/Fabrice Martin, potpuno su dominirali veći dio meča i u konačnici zasluženo slavili s 3-0 u setovima.

U petom gemu hrvatsko-francuska kombinacija spasila je tri vezane break lopte i ubrzo došla do breaka. U pravo vrijeme oduzeli su servis Nestoru za vodstvo 5:3, da bi siguran na servisu bio Šančić i zaključio set.
Nastavili su sa sjajnom igrom i bili konstantna prijetnja na suparnički servis u prva tri gema u kojima su imali pet neiskorištenih break prilika. Ipak, u četvrtom servis gemu svojih protivnika uspjeli su oduzeti servis i povesti 4:3. Novim odličnim servisima došli su do drugog osvojenog seta.
Treći set pokazao se i odlučujućim, hrvatsko-francuska kombinacija spasila je dvije break lopte, iskoristila prvu za vodstvo 2:1 i vrlo brzo zaključila meč u svoju korist.
Za prolazak u četvrtfinale igrat će protiv boljih iz dvoboja Henri Kontinen/John Peers – Scott Clayton/Jonny O’Mara.
Do pobjede bez izgubljenog seta došla je i hrvatsko-španjolska kombinacija Ivan Dodig/Marcel Granollers koja je svladala vrlo neugodne Juliena Benneteaua i Vašeka Pospišila.
Dva puta su Dodig i Granollers imali break prednosti u prvom setu, ali su je oba puta i ispustili. Međutim, do seta su došli odlično odigranim tie-breakom u kojem su izgubili tek jedan poen. U drugom setu su spasili tri break prilike, oduzeli servis svojim protivnicima za vodstvo 5:3 i zaključili ga u svoju korist.
Prvu i jedinu break priliku u trećem setu hrvatsko-španjolska kombinacija je uspjela iskoristiti, povesti s 4:3 i vrlo brzo jako dobru predstavu potvrditi novom pobjedom.
U sljedećem kolu očekuju ih bolji iz meča Ryan Harrison/Michael Venus – Johan Brunstrom/Andreas Siljestrom.
Wimbledon, drugo kolo, parovi:
Antonio Šančić/Hugo Nys – Fabrice Martin/Daniel Nestor (13) 6:3, 6:4, 6:4
Ivan Dodig/Marcel Granollers (6) – Vašek Pospišil/Julien Beneteau 7:6 (1), 6:3, 6:4