Ivan Dodig i Kristina Mladenović osvojili Australian Open u mješovitim parovima!

Nakon što je prošle godine u Melbourneu slavio u konkurenciji muških parova sa Slovakom Filipom PolašekomIvan Dodig ovaj put slavio je u konkurenciji mješovitih parova s Kristinom Mladenović.

Ovo je Dodigu četvrta titula u mješovitim parovima na Grand Slam turnirima, a prve tri osvojio je s Latishom Chan s kojom je dva puta slavio u Roland-Garrosu te jednom u Wimbledonu.

S Kristinom Mladenović prvi put igra i odmah je osvojio turnir, a za Mladenović je ovo treća titula u mješovitim parovima, prve dvije osvojila je s Kanađaninom Danielom Nestorom.

Protiv australskog para Mladenović i Dodig trebali su za pobjedu sat i 15 minuta iskoristivši sve četiri break prilike koje su se ukazale.

U prvom setu australska kombinacija prva je došla do breaka, ali Mladenović i Dodig uspjeli su napraviti preokret i uzeti set sa 6:6:3.

U drugom setu odlučujući break stigao je kod 3:3 kada Mladenović i Dodig dolaze do prednosti koju ne ispuštaju do kraja meča.

Australian Open, mješoviti parovi, finale:
Kristina Mladenović/Ivan Dodig (Francuska/Hrvatska, 5) – Jaimee Fourlis/Jason Kubler (Australija/Australija) 6:3, 6:4