Ivan Dodig i Mate Pavić do titule u Hamburgu

Hrvatski tenisači Ivan Dodig i Mate Pavić opravdali su status prvih nositelja i otišli do kraja u turniru parova ATP turnira u Hamburgu. U finalu su svladali Pabla Cuevasa i Marca Lopeza…

U prvom zajedničkom nastupu nakon dugo vremena hrvatski tenisači Ivan Dodig i Mate Pavić osvojili su titulu u parovima na ATP turniru u Hamburgu. Prvi nositelji trebali su samo sat i 15 minuta igre kako bi u dva seta bez većih problema svladali druge nositelje, Španjolca Marca Lopeza i Urugvajca Pabla Cuevasa.
U meču u kojem se očekivala izjednačenija igra i veća borba hrvatski je par potvrdio sjajnu formu posljednjih tjedana i s glatkih 2-0 u setovima došao do titule u Njemačkoj.

Sigurno su meč otvorili Dodig i Pavić, samo jednom tijekom čitavog prvog seta Cuevas i Lopez prijetili su servisu dvojice Hrvata – imali su break-loptu u sedmoj igri, nisu je iskoristili, a drugu priliku nisu dobili. Dodig i Pavić zato su svoju priliku iskoristili u šestom gemu i došli do breaka. Mogli su sve završiti u osmoj igri, privremeno su se spasili Španjolac i Urugvajac, ali pri vodstvu 5:3 na svom servisu Hrvati privode set kraju.
I u drugom su setu do breaka došli Hrvati, u trećoj igri, ali ovoga puta break nisu uspjeli potvrditi na svom servisu, odmah se u egal vraćaju Lopez i Cuevas. Ipak, u sedmom gemu Dodig i Pavić dobivaju novu priliku, ponovno uzimaju servis protivnicima i sa 6:4 uzimaju titulu u Hamburgu.