Ivan Dodig oprostio se već u prvom kolu, Radek Štepanek slavio u četiri seta

Ivan Dodig nije uspio svladati Radeka Štepaneka u prvom kolu Roland Garrosa. Češki veteran bio je bolji u tri seta i izborio mjesto u drugom kolu…

Povratnik na ATP Tour nakon dugačke pauze zbog problema s leđima, Radek Štepanek, svladao je Ivana Dodiga u prvom kolu Roland Garrosa u četiri seta.

I dok se Štepanek tek vraća i hvata pravu formu, Dodig to nije uspio iskoristiti, nastavio je sa skromnim nastupima i upisao je poraz.

Prvi set dobio je Dodig i to nakon što je krenuo u meč sa zaostatkom 3:0, ali uspio u završnici seta nanizati četiri gema i uzeti set sa 7:5.

Međutim nastavak meča bio je potpuno u znaku Štepaneka koji nije izgubio više nijedan servis, u drugom i trećem setu po jednom je stigao do breaka, a u četvrtom je odmah pobjegao na 4:0 i riješio pitanje pobjednika.

Dodig je meč završio s dvije realizirane break lopte od 11 prilika, no čak osam od tih 11 došlo je u prvom setu. Štepanek je s druge strane šest puta uzeo servis Dodigu iz osam prilika.

Čeh je ujedno ubilježio 45 winnera dok je Dodig imao 33.

Drugo kolo Radeku Štepaneku donosi meč protiv Tomaša Berdycha.