Ivan Dodig preokretom do pobjede protiv argentinskog kvalifikanta

Ivan Dodig igrat će u drugom kolu turnira u Barceloni. Nakon što je Franko Škugor zaustavljen u prvom kolu glavnog turnira, Ivan Dodig bio je bolje sreće i u tri seta svladao je argentinskog kvalifikanta Pedra Cachina…

Nekadašnji osmi junior svijeta stvorio je dosta problema Ivanu Dodigu u prvom kolu turnira u Barceloni. Pedro Cachin imao je osvojen set, ali Dodig je ipak uspio napraviti preokret i slaviti s 5:7, 6:2, 6:4.

Bio je to prvi Dodigov meč u singlu na zemljanoj podlozi još od Roland Garrosa prošle godine gdje je izgubio od Radeka Štepaneka odmah na startu, a s druge strane Cachin gotovo konstantno nastupa na ovoj podlozi na Challengerima, ali bez obzira na to hrvatski tenisač bio je favorit.

Sugerirao je to i ranking, Dodig je 79. igrač svijeta dok je Cachin u ovom trenutku 242. i niti približno Dodigovim rezultatima.

U meč je bolje ušao Argentinac koji je iskoristio taj dobar početak i uzeo prvi set sa 7:5 nakon što je kod 6:5 stigao do 15:40, ali iskoristio tek treću ukazanu break priliku.

Nakon toga Dodig je ipak zaigrao bolje, osvojio je prva četiri gema u drugom setu i mirno priveo set kraju sa 6:2. Odluka j pala u trećem setu gdje je Dodig iskoristio jedinu break priliku u tom dijelu igre, poveo je s 5:3 i lakoćom zaključio meč.

Drugo kolo donosi mu dvoboj protiv sedmog nositelja, Španjolca Feliciana Lopeza s kojim se već dosta puta susretao, zanimljivo je da su u Barceloni igrali međusobno već dva puta i Dodig je slavio u oba meča. 2011. godine bio je bolji sa 6:4, 2:6, 6:4, a prije dvije godine odnio je pobjedu 6:1, 6:4.