Ivan Dodig propustio čak osam meč lopti i upisao poraz u drugom kolu u Kuala Lumpuru

U meču punom preokreta u drugom kolu ATP turnira u Kuala Lumpuru, Ivan Dodig imao je niz prilika za završiti posao i proći u četvrtfinale, ali ih nije iskoristio i završio je s nastupom. Bolji je bio 37. igrač svijeta, peti nositelj Pablo Cuevas, koji je slavio u tri seta s 3:6, 7:5, 7:5 uz pokazanu veliku borbenost i spašenih čak osam meč lopti. Nakon što je Dodig dobio prvi set, u drugom se vrlo brzo našao u velikom zaostatku i gubio je s 5:1.

Međutim uspio je osvojiti četiri gema u nizu te poravnati na 5:5, ali nije zadržao koncentraciju do kraja seta i Cuevas je u 12. gemu stigao do 0:40 i set lopte koju je realizirao.

Niti početak trećeg seta nije bio dobar za Dodiga, prvi je do breaka stigao Urugvajac, ali Dodig je uspio brzo odgovoriti te nanizati četiri gema za odlazak na 5:3.

Tu su se počeli javljati problemi i hrvatski tenisač nikako nije uspio završiti posao. Prvo je kod tog rezultata propustio tri meč lopte na servisu Cuevasa, a zatim je ušao u probleme i na svom servisu. Iako je imao 40:15 i još kasnije tri meč lopte, sve je to uspio propustiti te je nakon gubitka servisa do kraja meča osvojio samo jedan poen i oprostio se od turnira.

Cuevas je čak sedam puta tijekom meča oduzimao Dodigu servis i uspio je proći u četvrtfinale gdje će igrati protiv boljeg iz susreta između Juliena Benneteaua i Filipa Krajinovića.