Ivan Dodig spasio meč loptu i prošao u četvrtfinale Umaga

Ivan Dodig nastavlja s vrlo dobrim nastupima u pojedinačnoj konkurenciji u Umagu. Hrvatski tenisač svladao je 105. tenisača svijeta Marca Cecchinata u tri seta, pri čemu je spasio jednu meč loptu, i izborio četvrtfinale…

Niti 105. tenisač svijeta nije uspio proći Ivana Dodiga. Marca Cecchinata pobijedio je u tri zanimljiva seta i trenutno 412. igrač svijeta u pojedinačnoj konkurenciji ovim je slavljem prošao u četvrtfinale ATP turnira u Umagu.
Hrvatski tenisač nije uspio iskoristiti dvije prilike za break i vodstvo 2:1 i Talijan je u sljedećem gemu uspio iskoristiti ponuđeno te oduzeti servis. Iako se Dodig u sedmom gemu vratio u meč, odmah ponovno gubi vlastiti servis i Cecchinato ubrzo dolazi do seta.

Iako je imao break prednosti u drugom setu, Dodig nije uspio zadržati servis pa je Talijan izborio tie-break. U vrlo neizvjesnoj 13. igri hrvatski tenisač spasio je jednu meč loptu i prvom set loptom došao do izjednačenja.
Posljednji set bio je jednosmjerna ulica i potpuno je pripao Međugorcu. Dodig je čak tri puta oduzeo servis protivniku, a Cecchinato je uspio vratiti tek jedan. Iskoristio je prvu meč loptu i došao do pobjede.
Za ulazak u polufinale čeka ga bolji iz dvoboja Mađara Attile Balasza i prvog nositelja Belgijca Davida Goffina.