Ivica Zubac do double-double učinka, a Clippersi do pobjede

Već u 17 sati po hrvatskom vremenu odigrana je utakmica NBA lige u Madison Square Gardenu gdje su New York Knicksi ugostili Los Angeles Clipperse. Gosti iz LA-a igraju jako dobro u posljednje vrijeme, uoči današnje utakmice bili su na nizu od četiri pobjede, a danas su upisali i petu.

U konačnici su do pobjede stigli rezultatom 124:113, a iako to rezultat možda i ne sugerira, gosti su susret prelomili u završnim minutama. Ovim slavljem Clippersi su stigli na omjer 44-30, dok su Knicksi pali na 14-60.

Na ulasku u posljednjih 12 minuta Knicksi su imali pet koševa minusa (89:89), da bi četiri i pol minute prije kraja stigli do minimalnog vodstva (104:103). Međutim, Clippersi uzvraćaju serijom 8:0 što se u konačnici pokazalo dovoljnim za konačnu pobjedu.

Lou Williams predvodio je Clipperse s 29 poena i sedam asistencija, dok je Danilo Gallinari dodao 26 koševa i osam skokova. Ivica Zubac ubilježio je deset koševa (4/5 za dva, slobodna bacanja 2/2), deset skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu za nešto manje od 20 minuta na terenu.

Najbolji je kod domaće momčadi bio Emmanuel Mudiay s 26 koševa, šest skokova i sedam asistencija, dok nije briljirao Mario Hezonja koji je za 25 i pol minuta dodao šest koševa (2/5 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2), pet skokova i tri asistencije.