Ivica Zubac na granici double-doublea u porazu kod prvaka

Aktualni prvaci Golden State Warriorsi svladali su Los Angeles Lakerse koji su noćas ponovno igrali bez LeBrona Jamesa. U konačnici su stigli do pobjede rezultatom 115:101, druge protiv Lakersa u posljednjih 15 dana.

Veći dio utakmice pripao je Warriorsima koji su čuvali prednost, međutim, u završnici treće četvrtine Lakersi okreću zaostatak i pretvaraju ga u deset koševa viška (81:71). Ipak, bilo je to kratkog vijeka. Iguodala je tricom u završnici vratio prednost na stranu svoje momčadi (88:86) koja se u posljednjoj četvrtini vratila na dvoznamenkastu prednost te stigla do pobjede.

Klay Thompson s 28 poena i pet skokova predvodio je Warriorse do pobjede, Kevin Durant dodao je 21 koš, pet skokova i 11 asistencija, a DeMarcus Cousins 19 poena i deset skokova.

Brandon Ingram ubacio je 20 poena kod Lakersa, a blizu double-double učinka bio je Ivica Zubac koji je za 26 minuta dodao deset koševa (5/11 za dva) devet skokova i jednu asistenciju. Nakon utakmice je navodno došlo i do svađe u svlačionici s trenerom Lukeom Waltonom, no sve je smireno na vrijeme.