Ivica Zubac odveo Hrvasku u 1/8 finala

Hrvatska je ušla nervozno u susret i nije uspijevala stvoriti značajniju razliku na samom početku. Iran se vrlo dobro držao, a vrlo su aktivni bili u obrani te su prisiljavali hrvatsku reprezentaciju na mnogo tehničkih pogrešaka. Ipak nakon dvadeset minuta igre, na velikom odmoru, bilo je +9 za Hrvate.

Treća četvrtina bila je prijelomna u ovoj utakmici. Na krilima mladog Ciboninog centra, Ivice Zubca, Hrvati dobivaju taj period igre s velikih osamnaest koševa razlike, točan rezultat treće dionice igre bio je 25:7.

U zadnjih deset minuta nastavila se ista priča kao i prethodnom periodu. Iran je totalno pao u igri te su za devet minuta ubacili svega tri poena, a do kraja utakmice su ubacili još dva koša što bi značilo 12 ukupno u drugom poluvremenu.

Hrvatska je ovom pobjedom osigurala drugo mjestu u grupi A te osminu finala Svjetskog prvenstva. Tamo će Hrvati protiv Kine tražiti prolaz u četvrtfinale