Ivica Zubac vrlo dobar u pobjedi Clippersa, skok nedostajao za izjednačenje rekorda

Idrugi put ove sezone Los Angeles Clippersi bili su bolji od Detroit Pistonsa. Iznenađenje se nije dogodilo iako je bilo neizvjesno u završnici, a Pistonsi u prvom poluvremenu nadigrali goste i imali visoku prednost na odmoru.

Clippersi su prvenstveno napadački loše odradili prvo poluvrijeme koje su završili sa samo 39 poena i niskim postotkom šuta iz igre. Usporedbe radi, u drugom dijelu Clippersi su u svakoj četvrtini prebacili 30 poena.

Još četiri minute prije kraja treće četvrtine imali su domaćini dvoznamenkastu prednost, ali s dva zakucavanja Ivice Zupca u završnici četvrtine Clippersi su se približili na samo dva poena minusa.

Prvo izjednačenje je stiglo na 80:80 da bi Detroit vratio prednost, ali nakratko s obzirom da Clippersi rade seriju 7:0, preuzimaju vodstvo i ne ispuštaju ga do kraja utakmice.

Dvije minute prije kraja imali su Pistonsi napad za preuzimanje vodstva, no Cade Cunningham nije pogodio, na drugoj strani Reggie Jackson ubacuje tricu za 100:96 i do kraja susreta Pistonsi više nisu imali nijedan posjed za povratak u utakmicu.

Marcus Morris predvodio je Clipperse s 31 poenom i sedam skokova, Luke Kennard dodao je 16 poena, a Ivica Zubac za 30 minuta 14 poena (6/11 za dva, 2/4 slobodna) uz 15 skokova, jedan manje od rekorda karijere.

Kod Pistonsa Cade Cunningham upisao je 23 poena uz deset asistencija i devet skokova, a Jerami Grant 21 poen uz pet skokova.