Jaziri potpuno nadigrao Marina Čilića i ostavio ga bez obrane naslova

Marin Čilić neće obraniti titulu pobjednika ATP turnira u Istanbulu. Već u drugom kolu oprostio se od turnira odigravši skroman meč protiv Maleka Jazirija…

U dobroj mjeri dekoncentriran i neraspoložen, Marin Čilić nije uspio svladati Maleka Jazirija. Čak nije bio niti blizu, Tunižanin je bio bolji igrač, stvarao je razliku i potpuno zasluženo je stigao do pobjede.

Od trenutka kada je Jaziri osjetio da Marin nije niti blizu svog pravog izdanja, potpuno je preuzeo kontrolu nad igrom, napunio se samopouzdanjem i iz trenutka u trenutak izgledao sve bolje.

Čak i nije tako loše krenulo za Marina koji je u susret ušao vodstvom 2:0 da bi nakon toga prepustio Jaziriju pet gemova u nizu od čega čak tri na Čilićevom servisu. Do kraja seta prvi nositelj vratio je jedan break, no ne i drugi i Jaziri je uzeo prvi set sa 6:4.

Nadali smo se boljem nastavku susreta, ali nije to bio Čilićev dan. Jaziri je još jednom rano došao do breaka, poveo je s 2:1 da bi se mala nada za Čilića ukazala u sljedećem gemu kada je došao do 30:40, no Tunižanin sjajno odgovara, spašava tu break loptu te do kraja dolazi do novog breaka s kojim uzima i drugi set.

Čilić definitivno nije bio u meču, bez obzira što je Jaziri imao samo 43 posto ubačaja prvog servisa Marin to nije znao iskoristiti i na kraju je upisao uvjerljiv poraz uz čak pet izgubljenih servis gemova.

Ovim porazom Marin gubi 200 bodova i pada na petu poziciju na ATP ljestvici, preskočit će ga Grigor Dimitrov i imat će svega 300-tinjak bodova više od Juana Martina del Potra.