Juniorke Brotnja prvakinje Herceg-Bosne

Juniorke ŽHKK Brotnjo 94 jučer su osvojile titulu prvakinja Herceg-Bosne. Na završnom turniru, odigranom u Čitluku, Bubamare su pobijedile vršnjakinje iz Širokog Brijega i Mostara i zasluženo osvojile Prvenstvo Herceg-Bosne za juniorke.

Čitlučanke su u prvoj utakmici svladale momčad Širokog 61:40 (15:13, 22:11, 9:10, 15:16), a budući da su Širokobriježanke na turniru upisale poraz i od košarkašica ŽKK Zrinjski 2010 utakmica između ŽHKK Brotnjo 94 i ŽKK Zrinjski 2010 odlučivala je o osvajačicama prvenstva. Inače, na završnom turniru u Čitluku trebala je nastupiti i momčad Posušja no Posušanke su otkazale nastup na završnici prvenstva pa je turnir odigran po sustavu „svatko sa svakim”.

U teškoj i neizvjesnoj finalnoj utakmici košarkašice Brotnja su pobijedile Mostarke 49:45 (12:8, 14:8, 13:10, 10:18) tako da je proslava osvajanja juniorskog prvenstva mogla početi.

Juniorska ekipa ŽHKK Brotnjo 94: Kordić, Barbarić, Bulić, Čarapina, Šaravanja, Šakota, Filipović, Gakić, Krasić, Šego, Doko, Musa. Trener: Damir Jerkić, pomoćni trener Davor Doko.