Košarkašice Brotnja bolje od Posušja

Brotnjo je u derbiju nastupilo bez prvog strijelca prvenstva Marijane Barbarić i najbolje igračice kapetanice Mie Čarapina. Posušanke znalački iskorištavaju izostanak navedenih igračica te predvođene sjajnom Andeom Marić prvu četvrtinu rješavaju u svoju korist. U drugoj četvrtini se budi “čitlučki stroj” te tricama Nikoline Musa i sjajnom realizacijom pod košem Karle Krasić na poluvrijeme odlazimo sa prednošću od 6 koševa razlike.

U trećoj četvrtini dolazi do pada u našoj igri dok s druge strane Posušanke svaki naš kiks kažnjavaju. Prelaskom na zonsku obranu i kvalitetnijim pristupom u napadačkim akcijama Brotnjo 94 dolazi do osme pobjede u nizu i nastavka serije bez poraza u ovom prvenstvu.

U sljedećem kolu “Bubamare” dočekuju Ramu u Čitluku. Utakmica je na rasporedu u subotu (09. ožujka) u 17:00 sati u Gradskoj sportskoj dvorani.

“POSUŠJE” – “BROTNJO 94” 41-48 (9-8, 10-17, 16-8, 6-15)

POSUŠJE: Petrić 4, Jukić, Lončar 6, Milićević, Jurišić 6, F.Bakula, Ramljak 4, T.Bakula, Marić 21, Begić.

BROTNJO 94: Kordić, Marija Barbarić, Musa 19, M.Gakić 9, Bulić, Doko, Filipović, A.Gakić 1, Krasić 13, Šego 6.