Leonard predvodio Clipperse, Zubac dobar u slavlju protiv Lakersa

Na Božić je odigran i derbi Los Angelesa iz kojeg su kao pobjednici izašli gosti – Clippersi, koji su slavili protiv Lakersa sa 111:106.

Clippersi su bili bolji u drugom poluvremenu te su zasluženo stigli do pobjede, ukupno 23. ove sezone. Lakersima su nanijeli sedmi poraz.

Zaostajali su Clippersi i 12 poena na poluvremenu, a 15 poena u trećoj četvrtini. Ipak, na krilima Kawhija Leonarda vraćaju se u utakmici. Pet minuta prije kraja izjednačili su na 101:101, a nakon toga prelomili susret u svoju korist.

Leonard je susret zaključio s 35 poena čime je postavio rekord franšize u utakmicama na Božić, a tome je dodao 12 skokova i pet asistencija. Vrlo dobar bio je Ivica Zubac koji je dodao 11 poena (4/8 za dva, slobodna bacanja 3/7), osam skokova i jednu asistenciju.

Najbolji je kod Lakersa bio Kyle Kuzma s 25 poena, Anthony Davis dodao je 24 poena i šest skokova, a LeBron James 23 poena, devet skokova i deset asistencija.