Marin Čilić bez četvrtog kola, Đoković ostaje enigma

Marin Čilić nedvojbeno tijekom meča ima razdoblja fantastične igre, za vrh svjetskog tenisa. Međutim, ono što stvara razliku između njega i onih najboljih je konstantnost. Dok oni iz najužeg vrha rijetko ulaze u neka loša razdoblja tijekom susreta, Čilić nije imun na krize, a to ga je stajalo pobjede i u susretu protiv Novaka Đokovića.

Odigrao je Čilić dobar meč, borio se nakon što je izgubio prva dva seta i izvlačio se iz vrlo teških situacija u četvrtom setu. Završnica prvog i drugi set bili su loši, tu je Đoković stekao veliku prednost i iako se Marin nije predavao, nije uspio napraviti veliki preokret.

Još jednom je Marin protiv Đokovića imao razdoblje sjajne igre, kao u prošlom meču kada je uzeo prvi set sa 6:1, a ovaj put nije uspio doći niti do tog seta. Početak je bio sjajan, vrlo brzo je došao do breaka i potpuno je kontrolirao situaciju na terenu. Ali, onda je došlo do pada, Đoković se vratio i Čilić je počeo “razbacivati” loptice, previše toga promašivati i ostaje bez seta uz izgubljenih pet gemova zaredom.

Počeli su se javljati i problemi s pogađanjem prvog servisa i Marin je tonuo sve dublje. U drugom setu Đoković je igrao jako dobro, rutinski je koristio sve Čilićeve probleme i brzo i lako je došao do 6:2 i velike prednosti 2-0 u setovima.

Kada je Đoković poveo s 0:40 u prvom servis gemu trećeg seta, činilo se da se Čilić potpuno raspao i da ga očekuje brzi kraj. Međutim, Marin se nije samo tako predao i vratilo se ono kvalitetno razdoblje u njegovoj igri. Uspio je izvući taj gem i držati se u setu, a sredinom seta dobio je i veliku priliku za produžiti meč.

Poveo je s 4:2 i stigao do prednosti, ali odmah je izgubio svoj servis, dvostrukom pogreškom razveselio Đokovića i ispustio vodstvo. Nastavio se boriti i u nastavku seta, kod 5:4 bio je udaljen samo dva poena od seta, a kod 6:5 je stigao do svoje prve set lopte. Imao je veliku priliku na forhendu završiti posao, ali nije bio precizan i Đoković je izborio tie-break.

U 13. igri Čilić je bio agresivan od početka, pobjegao je na 5:1, sretno uz pomoć mreže došao do četiri set lopte, odmah prvu realizirao i izborio četvrti set.

Na izgubljeni set Đoković je odgovorio snažno. Brzo je došao do breaka i kod 3:0 imao je 0:40 i praktički tri meč lopte. Marin se uz pomoć sreće ipak izvukao, a ista situacija dogodila se i kod 4:1. Još jednom 0:40 i još jednom Đoković ne koristi priliku za završetak posla. I naravno, kada ne iskoristiš prilike, onda ti se vrati. Umjesto da je Đoković već bio u svlačionici, Čilić se vratio u set iskoristivši drugu break loptu kod 4:2 za veliku dozu samopouzdanja.

Vratio se Čilić na 4:4, međutim na servisu za meč nije izdržao. Dao je Đokoviću prvu meč loptu kod 30:40, napravio dvostruku servis pogrešku i upisao deveti poraz od drugog igrača svijeta.

Bila je to ukupno peta dvostruka servis pogreška za hrvatskog igrača koji je imao 64 neprisiljene pogreške i tako se oprostio od snova o četvrtom kolu.