Marin Čilić do prve pobjede nakon poraza u finalu Ženeve

Marin Čilić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Queen’su. Protivnik mu je bio Feliciano Lopez kojeg je svladao nakon gotovo dva sata borbe s 4:6, 6:3, 6:4… Povratak nakon pauze zbog ozljede donio je Marinu Čiliću ulazak u finale turnira u Ženevi nakon čega su uslijedila dva poraza. Prvo je u Roland Garrosu izgubio od Argentinca Trungellitija, a zatim je u Stuttgartu izgubio od Radeka Štepaneka.

U London je doputovao tražeći prvu pobjedu na travi kako bi u boljem raspoloženju dočekao Wimbledon i uspio ju je ostvariti. Protivnik mu je bio na ovoj podlozi neugodni Feliciano Lopez kojeg je Čilić uspio svladati u tri seta.

Marin je za pobjedu trebao sat i 50 minuta, izgubio je prvi set, ali uspio je okrenuti meč na svoju stranu i na kraju proći u drugo kolo.

U prvom setu servis je izgubio u petom gemu gdje je Lopez stigao do 30:40, a zatim iskoristio drugu break loptu i zatim bez većih problema uzeo set sa 6:4.

Marin je uzvratio u drugom setu, u četvrtom gemu došao je do svoje prve break lopte, odmah ju je i iskoristio te je ubrzo pobjegao na 4:1 i sa 6:3 poravnao na 1-1 u setovima.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Čilić rano stigao do breaka, Lopez se vratio i poravnao na 4:4, ali odmah je ponovno izgubio servis i Marin je bez problema na servisu za meč dovršio posao.

Susret je završio s 54 posto ubačaja prvog servisa, 17 aseva i šest dvostrukih servis pogrešaka te tri od sedam realiziranih break prilika.

U drugom kolu igrat će protiv boljeg iz meča između Grigora Dimitrova i Janka Tipsarevića.