Marin Čilić doveo Hrvatsku na korak do osvajanja Davis Cupa!

Nakon što je posao odradio Borna Ćorić svoju je zadaću ispunio i Marin Čilićkoji je s 3:0 u setovima, nakon dva sat i 17 minuta igre, svladao Jo-Wilfrieda Tsongu sa 6:3, 7:5, 6:4 te doveo Hrvatsku na korak do druge titule u Davis Cupu.

Razlika u kvaliteti bila je očita u današnjem meču. Tsonga je propustio više od polovice sezone, danas je u nekoliko navrata uspijevao zaprijetiti, ali Čilić je svaku opasnost uspijevao otkloniti jako dobrim servisom i igrom u polju. Tijekom trećeg seta nosio se s manjom ozljedom i malo posustao u igri, ali sve do tog trenutka bolji je bio hrvatski tenisač. Već sutra Hrvatska će moći podignuti salataru kada u meču parova igraju Ivan Dodig i Mate Pavić.

Kvalitetno su na svom servisu krenula obojica igrača, gotovo bez izgubljenog poena, ali to djelomično možemo pripisati i ispitivanju snaga. Igrao se peti gem kada je hrvatski tenisač prvi puta ozbiljnije zaprijetio na protivnikom servis. Poveo je Čilić 15:40, uzeo break, a zatim ga i potvrdio za vodstvo 5:2. Nakon što je propustio jednu set loptu na protivnikom servis, prvi hrvatski reket lakoćom je odservirao za prvi set u kojem je izgubio samo jedan poen na svom servisu.

Prijetio je Čilić i na otvaranju drugog seta, ali nije dolazio do break lopti. Pokušao je to iskoristiti Tsonga koji je pri vodstvu 4:3 imao 15:40, ali odličnom igrom, posebno servisom, Čilić je uspio spasiti obje i dobiti gem. Promjena nije bilo sve do 5:5 kada je svoju prvu i jedinu break loptu u setu izborio i iskoristio hrvatski tenisač. U sljedećem je gemu mirno odservirao i poveo s 2:0.

Tijekom četvrtog gema najbolji hrvatski tenisač ponovno se morao suočiti s break prilikama protivnika. Ponovno je Tsonga s nekoliko jako dobrih udaraca nadigrao Čilića i došao do 15:40, ali do kraja gema nije dobio nijedan poen. Odmah u sljedećem gemu hrvatski tenisač izborio je svoju break loptu, a Tsonga je u najgorem mogućem trenutku napravio dvostruku pogrešku. Nakon toga zatražio je Tsonga medicinski time-out i po povratku na teren stigao do break lopte koju je Čilić uspio spasiti. Meč nije dugo potrajao nakon toga, Čilić je sigurnim servisom potvrdio pobjedu.