Marin Čilić glatko poražen od Kanađanina i oprostio se od Indian Wellsa

Marin Čilić još je daleko od prave forme, vidjelo se to i u dvoboju trećeg kola Indian Wellsa protiv Denisa Shapovalova koji je bio uspješniji u dva seta. Sa 6:4, 6:2 Čilić je upisao poraz u susretu u kojem nije nijednom uspio oduzeti servis protivniku.

Marin je još od kraja prošle sezone imao problema s ozljedom koljena, to mu je u velikoj mjeri pokvarilo pripreme, zatim je morao na prisilnu pauzu nakon Australian Opena kako bi se ozljeda u potpunosti sanirala i sve to ostavilo je traga na rezultatima.

Shapovalova je upoznao prošle godine u Baselu kada ga je svladao upavo ovim rezultatom kojim mu je Kanađanin uzvratio u Indian Welsu.

Prvi set Marin je izgubio breakom u petom gemu nakon čega je bio bez šanse za preokret da bi u drugom setu ponovno izdržao do tog kriznog petog gema. Tu je ipak dobio priliku za break i imao je 15:40 za povratak u meč, ali nije to iskoristio i potpuno je potonuo. Uslijedio je još jedan break Shapovalova i skori kraj meča.

U osmini finala Kanađanin će igrati protiv Huberta Hurkacza koji je iznenadio Keija Nishikorija.