Marin Čilić i osmi put bolji od Borne Ćorića

Udvoboju dvojice najboljih hrvatskih tenisača u prvom kolu ATP turnira iz serije “masters 1000” u Montrealu Marin Čilić je uvjerljivo svladao Bornu Ćorića sa 6:3, 6:2 nakon sat i 22 minuta igre.

Bio je to osmi međusobni dvoboj Čilića i Ćorića i osma pobjeda Čilića. Posljednji susret imali su prije točno četiri godine također u Kanadi.

Čilić je u oba seta po dva puta oduzimao servis Ćoriću, dok je Ćorić tek jednom i to u prvom setu uspio ostvariti “break”. Nakon nesigurnih prvih igara na početnom udrcu za oba igrača, Čilić se stabilizirao na servisu, dok je Ćorić prvi put pokleknuo kod rezultata 2:1 za 33-godišnjeg Međugorca. Zagrepčanin se vratio smanjivpi na 4:3 uz servis, ali je odmah potom opet loše odigrao na svom servisu što je Čiliću bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

Već u prvoj igri drugog seta Čilić je ostvario “break” kojega više nije ispuštao, štoviše još je jednom oduzeo servis Ćoriću za vodstvo od 5:2.

U drugom kolu Čilić će igrati protiv Karena Hačanova.