Marin Čilić kroz tri seta do četvrtfinala u Shenzhenu

Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Shenzhenu pobjedom protiv Australca Johna Millmana. Za pobjedu je trebao tri seta, a potrošio je gotovo dva sata…

75. igrač svijeta John Millman bio je prvi protivnik Marina Čilića nakon što je hrvatski tenisač zaliječio ozljedu gležnja zbog kojeg je propustio Davis Cup susret protiv Brazila.

Čilić je ozljedu zaradio na US Openu, ona je dodatno utjecala na njegov nastup u polufinalu protiv Novaka Đokovića, no sada se vraća.

Prvi protivnik stvorio mu je više problema nego što se očekivalo, rano izgubljeni servis u drugom setu odnio je Čiliću set te je morao ići i u treći set gdje je ipak bio bolji.

Početak meča bio je dobar za Marina, brzo je oduzeo servis Australcu i stigao do prednosti, a u samom finišu prvog seta uspio je doći do dvostrukog breaka i sa 6:3 riješiti set u svoju korist.

Nakon kraćeg kišnog prekida Marin je već u prvom gemu drugog seta ispustio 40:15 i Millman je došao do break lopte koju koristi i do kraja seta drži prednost. Na servisu za set suočio se s jednom break loptom, Čilić ju nije iskoristio i Australac je izborio treći set.

Tamo je Marin u trećem gemu bio u problemima kada je Millman došao do 15:40, ali dva dobra servisa izvukla su ga iz neugodne situacije te je kod 3:2 napravio break koji nije ispustio do kraja meča.

U četvrtfinalu ga očekuje dvoboj protiv boljeg iz meča između Aljaža Bedenea i Hyeona Chunga.