Marin Čilić nakon više od četiri sata borbe odličnim nastupom do osmine finala

Roberto Bautista Agut odlično je otvorio sezonu, nizao je pobjede, još od Davis Cupa nije znao za poraz, ali ovdje je izgubio od Marina Čilića koji je bio bolji u pet setova.

Čilić je odigrao jako dobar meč, nadigrao je Bautistu Aguta koji je sredinom meča prolazio kroz veliku krizu i Čilić je mogao i brže do pobjede. Španjolac se ipak uspio oporaviti i izboriti peti set gdje je Marin opet bio puno bolji protivnik.

Znalo se da će to biti jako težak meč. Baustista Agut je vrlo čvrst igrač kojeg nije tako lako slomiti i od početka je bilo jasno da posao neće ići glatko. Prvi set uzeo je Španjolac u tie-breaku sa 7:3 nakon što je Čilić propustio set loptu kod 6:5.

U drugom setu Marin je prolazio kroz teške trenutke, dva puta zaredom spašavao je 15:40 da bi nakon što Španjolac nije drugi put iskoristio te prilike, Čilić napravio break i uzeo set sa 6:4.

Treći set bio je fantastičan i Čilić dugo nije izgledao tako dobro kao u tom razdoblju. Bautista Agut nije osvojio nijedan poen na Čilićev servis, u cijelom setu osvojio je tek pet poena i bio je posve razbijen.

Nastavilo se to i u četvrtom setu gdje je Marin krenuo s 2:0, kod 3:1 imao je 30:40 za dupli break, ali nije to uspio izvući i Bautista Agut vratio je break i ujedno se vratio u set. Španjolca je to podiglo, zaigrao je bolje i u konačnici je uzeo set breakom u završnici za 7:5.

U petom setu Marin je odmah napravio break u orviom gemu, bio je vrlo dobar na svom servisu i nije dopustio Bautisti Agutu da se opet vrati u meč. U završnici, na servisu Španjolca za ostanak u meču, Čilić je napravio još jedan break i odnio pobjedu.

Prošle sezone imao je dosta problema sa servisom, ovdje to već izgleda bolje. 65 posto ubačaja prvog servisa, 77 posto osvojenih poena nakon prvog servisa, 24 pogođena asa. Marin je pogodio 76 winnera i imao 53 neprisiljene pogreške dok je Bautista Agut pogodio 40 winnera i imao 28 neprisiljenih.

U osmini finala Čilića očekuje dvoboj protiv boljeg iz meča između Stefanosa Tsitsipasa i Miloša Raonića.

Australian Open, šesnaestina finala:
Marin Čilić (Hrvatska) – Roberto Bautista Agut (Španjolska, 9) 6:7(3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3