Marin Čilić odradio dobar meč, propustio veliku priliku i upisao poraz od Đokovića

Marin Čilić odigrao je svoj vjerojatno najbolji meč u dugo vremena, ali nije mu pomoglo da dođe do pobjede protiv Novaka Đokovića. Đoković je nastavio sjajnu seriju pobjeda, od turnira u Cincinnatiju doslovno je nepobjediv, a Čilić može biti zadovoljan pruženim otporom i činjenicom da je imao priliku prekinuti Đokovićev niz.

Ovo je druga uzastopna pobjeda Đokovića protiv Čilića i druga u tri seta. Upravu u Cincinnatiju Đoković je prekinut niz od dvije uzastopne pobjede Čilića koji je slavio 2016. godine u Parizu i ove godine u Londonu.

U današnji meč Čilić je ušao vrlo dobro i jedini je napravio break u prvom setu. Tri gema zaredom prijetio je Đokoviću break loptama i tek u tom trećem, ukupno devetom u prvom setu oduzeo je servis Nadalovom nasljedniku na broju jedan.

Na servisu za set Čilić je bio miran i uvjerljiv, nije izgubio niti poen i uzeo set sa 6:4. Tu se Đoković probudio, zaigrao je vrhunski u drugom setu gdje Čilić nije imao nikakve šanse. Bila je to apsolutna dominacija Đokovića, Čilić nije imao nijedan čisti servis gem, u svakom se suočavao s break loptama, a dva puta je izgubio početni udarac.

Uvjerljivih 6:2 Đokovića u drugom setu odvelo je meč u treći set gdje Marin odlično kreće i dolazi do breaka za 2:1. Međutim vrlo brzo je Đoković vratio izgubljeni servis, Čilić je imao još jednu priliku kada je kod 3:3 došao do 30:40, nije ju iskoristio i nakon toga je pao i upisao poraz.

Ipak zaslužena pobjeda Đokovića koji je odigrao odlično u ključnim trenucima susreta. Čilić je i dalje kandidat za jedno od preostala dva mjesta koja vode u London, a prijete mu još Kei Nishikori i Dominic Thiem.