Marin Čilić osvetio Ćorića i u dva seta razbio Chardyja za osminu finala u Monte Carlu

Jeremy Chardy nije uspio doći i do drugog hrvatskog skalpa na ATP turniru u Monte Carlu. Nakon što je u prvom kolu svladao Bornu Ćorića u tri seta, u drugom ga je zaustavio osmi igrač svijeta i peti nositelj turnira, Marin Čilić.
U petom međusobnom ogledu s francuskim tenisačem, Marin je došao do treće pobjede. Posljednji put su igrali u Miamiju, gdje ga je Chardy s 2-1 u setovima pobijedio u drugom kolu.
Tek je u prvom setu Chardy pružio solidan otpor Čiliću. Iako mu je Marin već pri vodstvu 1:0 oduzeo servis, odmah se u idućoj igri breakom u set vraća Francuz. Nakon toga najbolji hrvatski tenisač sigurno drži svoj servis, pri vodstvu 3:2 dolazi do novog breka i trećom set-loptom dolazi do 6:3 i prednosti u setovima.

U drugom je setu Marin podigao u brzinu više, Chardyjeva se igra raspala. Triput mu je Hrvat oduzeo servis, dok je Chardy tek jednom zaprijetio Čilićevom servisu, ali do breaka nije uspio doći. Nakon sat i šest minuta igre Marin dolazi do plasmana u osminu finala sa 6:3 i 6:0.
Tamo ga čeka deveti nositelj turnira Tomaš Berdych, koji je s 2-1 u setovima svladao Tommyja Haasa. Berdych i Čilić dosad su igrali čak 11 puta, češki je tenisač slavio šest puta. Prošli su meč igrali 2016. godine u Cincinnatiju, slavio je Čilić s 2-1 u setovima.