Marin Čilić ponovno bez finala, u Shenzhenu ga zaustavio Garcia Lopez

Polufinale u Shenzhenu bilo je maksimalan domet za Marina Čilića. Prvi hrvatski reket upisao je poraz od Guillerma Garcije Lopeza u tri seta…

Marin Čilić nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Shenzhenu. U polufinalnom dvoboju koji je trebao biti odigran još jučer, poražen je od četvrtog nositelja, Španjolca Guillerma Garcije Lopeza.

Kiša u Shenzhenu stvarala je velike probleme organizatorima pa je tako polufinalni program prebačen sa subote na nedjelju, u nedjelju se također nije moglo igrati bez prekida te je finale prebačeno za ponedjeljak.

Čilić neće imati posla na početku novog tjedna, Garcia Lopez je izborio završni dvoboj protiv Tomaša Berdycha.

Protiv Španjolca Marin je imao set prednosti i break loptu za servis za meč u drugom, ali ispustio je ponuđenu priliku nakon čega je Garcia Lopez okrenuo meč.

Ulazak u meč bio je idealan za Marina, poveo je s 5:0 i lakoćom uzeo prvi set.

U drugom setu Španjolac bolje kreće, otvara to razdoblje igre s 3:0 da bi se Marin uspio vratiti i poravnati na 4:4. Kod tog rezultata došao je do 30.40 i prilike da riješi pitanje pobjednika što ipak ne koristi te na kraju seta gubi servis i Garcia Lopez uzima set sa 7:5.

Čilićeva kriza na servisu potrajala je u trećem setu gdje je imao dosta problema, u četvrtom gemu izgubio servis i Garcia Lopez dolazi do ključne prednosti. Do kraja meča Marin je imao još samo jednu break loptu koju nije iskoristio.

U finalu Garciju Lopeza čeka Berdych koji je sa 6:1, 6:4 nadigrao Tommyja Robreda.