Marin Čilić porazom od Latvijca Gulbisa oprostio se od turnira u Madrid

Marin Čilić može biti itekako razočaran svojim nastupom u osmini finala turnira u Madridu. Ernests Gulbis ga je nadigrao u svim segmentima igre i na kraju potpuno zasluženo izborio prolaz u četvrtfinale.

Čilić je imao velikih problema s ubačajem prvog servisa koji je bio ispod 40 posto, a s takvim ulascima u poen Gulbis je konstantno dobivao prednost. Osim toga na servisu Latvijca nije bio posebno opasan te je na kraju upisao prvi poraz u međusobnim dvobojima.

Rijetkost su bili gemovima u kojima je Marin lakoćom dolazio do poena, u oba seta brzo je ulazio u minus iz kojeg se na kraju nije uspio izvući. Jedinu break loptu imao je u drugom setu kod 3:1 kada je došao do 30:40, no Gulbis se izvukao i elegantno odradio posao do kraja seta.

Već rana faza meča naznačila je da će Marin imati dosta problema. Gulbis je bio opušteniji i sigurniji što mu je u konačnici i donijelo brzi bijeg na 3:1, a Latvijac je mogao set i brže dovršiti da je iskoristio set loptu na servisu Čilića kod 5:2. Tu se Marin nakratko spasio, no u sljedećem gemu nije uspio doći do preokreta i tako se vratiti u set.

Ulazak u drugi set bio je frustrirajući, odmah je izgubio početni udarac nakon čega je Latvijac uspješno dovršio posao.

Prvi i jedini servis gem koji je osvojio bez izgubljenog poena bio je onaj kod 5:3 kada je Gulbis više čekao svoj servis za meč nego što je tražio novi break.

Čilić tako napušta Madrid jednako kao i Barcelonu, s dvije pobjede i porazom. Eliminirao je Joaoa Sousu i Paul-Henrieja Mathieua, međutim, Gulbis je bio previsoka prepreka.