Marin Čilić u drugom kolu US Opena!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo posljednjeg ovogodišnjeg Grand slam turnira, US Opena u New Yorku, on je u susretu 1. kola svladao Brazilca Rogerija Dutra Silvu sa 6:4, 7:5, 6:1 za dva sata igre. Pobjednik US Opena iz 2014. i prošlogodišnji polufinalist Čilić šepavo je ušao u dvoboj, izgubio servis u prvom gemu, te bio u opasnosti još jednom izgubiti svoj početni udarac kod rezultata 1:3 u prvom setu.

No, nakon što je spasio tu break-loptu zaigrao je mnogo bolje, u sljedećoj je igri vratio izgubljeni servis da bi kod svog vodstva od 5:4 napravio još jedan break iskoristivši petu set-loptu za konačnih 6:4 u toj dionici igre.

Početkom drugog seta Čilić je još jednom oduzeo servis Dutra Silvi i činilo se kako će lako izaći na kraj s Brazilcem. No, trenutak dekoncentracije na vlastitom servisu u petoj igri vratio je Brazilca u rezultatsku ravnotežu koju je ovaj držao do 5:5. Ipak, Čilić je uspio u 12. gemu drugog seta još jednom oduzeti servis Dutra Silvi, izbjeći tie-break i povesti sa 2:0 u setovima.

Takav rasplet drugog seta konačno je slomio Brazilca, Čilić je za manje od 15 minuta odjurio do 5:0 u trećem setu i lakopriveo dvoboj kraju.

U 2. kolu Čilić će igrati protiv boljeg iz ogleda između Ukrajinca Sergija Stahovskog i Portugalca Gastaoa Eliasa.