Marin Čilić u dva tijesna seta preko Kanađanina do četvrtog kola Miamija

Gotovo dva sata trajala je borba između Marina Čilića i Vaseka Pospisila, a na kraju je drugi nositelj ipak prošao u osminu finala turnira u Miamiju. Mogao je Čilić i brže zaključiti meč, ali u trenucima kada je trebao završiti posao, nedostajalo je koncentracije…

Marin Čilić preskočio je i drugu prepreku na turniru u Miamiju te je dohvatio osminu finala. U trećem kolu imao je dosta naporan meč protiv Kanađanina Vaseka Pospisila što i nije tako neočekivano. Naime s Pospisilom je i na Australian Openu ove godine igrao četiri seta i na kraju izašao kao pobjednik.

U Miamiju je Marin bio bolji, ali najviše se mučio u trenucima kada je trebao dovršiti posao i prelomiti meč. Imao je u završnici drugog seta tri vezane meč lopte, veliku priliku za pobjedu prije tie-breaka, ali nije to iskoristio. Općenito mu je realizacija break lopti bila loša, imao ih je deset u cijelom meču, a tek jednu je iskoristio.

Marin je u meč ušao s dvije break lopte u drugom gemu da bi odmah nakon toga dvije imao i Pospisil, no nijedan ih nije iskoristio.

U završnici seta Čilić je ipak uspio uzeti servis protivniku i to u najboljem trenutku. Kod 6:5 stigao je do prve set lopte, odmah ju je iskoristio i uzeo prvi set sa 7:5.

U drugom setu Marin je u tri gema propuštao break prilike, a u tom trećem ujedno je imao i 0:40 i tri vezane meč lopte. Međutim tu je loše reagirao, posebno kod 15:40 kada je odlično vratio servis, Pospisil se samo spasio prebacivši lopticu, ali Čilićev loš udarac završava u mreži.

U tom gemu viđen je i poen meča, kod 40:40 u maratonskoj razmjeni Pospisil se izvlačio niz puta, Čilić nikako nije uspio završiti posao i na kraju je Kanađanin krasno pogodio dijagonalu iz trka za ovacije s tribina.

Set je otišao u tie-break gdje je Marin uspio stvoriti prednost, doći do 6:3 i nove tri meč lopte nakon čega drugu koristi i prolazi u osminu finala.

Protivnika će saznati nešto kasnije, a igrat će protiv boljeg iz meča John Isner – Mihail Južnji.