Marin Šego na krovu Europe: Kielce osvojilo Ligu prvaka!

Rukometaši Viva Targi Kielcea osvojili su naslov prvaka Europe nakon što su u finalu u Kölnu u nevjerojatnoj utakmici slavili protiv mađarskog Veszprema boljim izvođenjem sedmeraca 39:38 (35:35, 29:29, 17:13). U borbi za europski klupski naslov sudjelovalo je čak šest hrvatskih rukometaša. Poljaci su prvi puta zaigrali u finalu i došli do prvog naslova, dok je MVM Veszprem izgubio i treći finale, ali ovogodišnje će pamtiti je jer su 15 minuta prije kraja imali devet golova prednosti, a primili su golove doslovno u posljednjim sekundama regularnog dijela i produžetka te imaju za čime žaliti.

Mađari su od samog početka vodili, na poluvremenu je bilo 17:13, a sredinom drugog dijela poveli su 28:19 i činilo se da će to biti kraj neizvjesnosti u finalu. Ipak, Poljaci se vraćaju, razbranio se vratar Szmal, Mađari su ostali više od deset minuta bez gola pa četiri minute prije kraja Bielecki iz sedmerca izjednačuje na 28:28, zaključivši nevjerojatnu seriju od 9:0 Poljaka. Mirko Alilović potom brani sedmerac Bieleckom dvije i pol minute prije kraja, a Ilić zabija za novo vodstvo Mađara (29:28). Alilović minutu i pol do sirene opet brani sedmerac, ovaj put Manuelu Štrleku, a u dramatičnoj završnici Lijewski četiri sekunde prije kraja pogađa za 29:29 i produžetak. I u dodatnom vremenu se igrao gol-za-gol, a Poljaci se još jednom spašavaju u posljednjim sekundama – Ugalde je pogodio za 35:35 tri sekunde prije kraja.

U raspucavanju sedmeraca više su sreće imali Poljaci, Šego je obranio Marguču, a Szmal Terziću, dok je Štrlek pogodio, a Čupićev sedmerac skinuo je Alilović.

Prvi strijelci kod Kielcea bili su Reichmann (9) i Bielecki (7), a kod Veszprema je Ugarde postigao 7, a Ilić, Palmarsson, Nilsson i Nagy zabili su po 6.

Kod Mađara je u završnici branio Alilović s dvije obrane sedmerca u posljednje dvije i pol minute, Ivan Slišković je postigao jedan gol, dok je Renato Sulić na početku utakmice ozlijedio butni mišić. Kod Poljaka je Manuel Štrlek postigao tri gola, Ivan Čupić je ostao bez gola, a Marin Šego je branio 20-tak minuta i ključni sedmerac Marguču u raspucavanju.

Šego s Hrvatskom zastavom na proslavi osvajanja titule prvaka Europe!