Marko Bencun zabio u pobjedi Hajduka nad Interom!

Bio je to pravi potop Intera, ne zbog kiše koja je nesmiljeno padala, već zbog Hajdukovog vodstva od 3:0 već nakon prvog poluvremena. Travnjak je bio grozan, naoko se činilo da je odličan, ali na svakom dijelu, ispod trave, bile su lokve vode. No, to Burićevom Hajduku nije smetalo da razbije Inter i okonča utakmicu sa 4:0. Nije to bio goropadni Hajduk, koji je napadao u valovima, kako sugerira rezultat. Bio je to jedan običan dan u uredu, malo življa igra i iznimno blijedi Inter.

U prvom dijelu momčad Samira Toplaka jedva da je došla do šesenaesterca Hajduka, prvi strijelac lige Ilija Nestorovski bio je neutraliziran, a Lovre Kalinić bio je najbesposleniji čovjek na travnjaku. Više truda od njega morali su uložiti sakupljači lopti, toliko je Inter bio slab.

Naravno, tome je pridonio i Hajduk, koji Zaprešićanima nije da da razviju igru. Bijeli su dobili sve duele u sredini terena, uzeli su i one ničije lopte. Svoj dan imao je Tino Sušić, koji je u 23. minuti odličnim udarcem Splićane doveo u vodstvo. A u 40. minuti asistirao je Franu Tudoru za 2:0. Potop Intera stigao je u posljednjim sekundama prvog dijela. Vlašić je probio desnu stranu obrane Intera, ubacio, a Marko Bencun pogodio za 3:0. Njegova pojava u momčadi bila je Burićevo iznenađenje.

Trener “bijelih” na klupu je posjeo Andriju Balića, koji je u posljednjim utakmicama pokazivao znakove krize. To je izazvalo neke promjene, pa je Sušić s desnog krila pomaknut u sredinu, tamo je otišao Bencun, a Caktaša je Burić vratio bliže Jeffersonu. Jedino se nije mijenjala pozicije Nikole Vlašića, on je i dalje Hajdukova špica što ga vjerojatno frustrira, ali kada takva koncepcija dovede do toga da momčad vodi s 3:0 na poluvremenu i stvori još tri stopostotne prigode, onda prigovora ne smije biti.

Tako je bilo i u 32. minuti kada je Vlašić izgubio bitku s loptom, koja mu je pobjegla u napad. Bilo je to baš ispred Hajdukove klupe, nemoćni mladac bijesno je zavrtio rukama kao da traži zamjenu, a Burić je s klupe, poput sprintera, potrčao prema njemu i naredio mu da nastavi s igrom. Nešto kasnije Vlašić je asistirao za gol što je treneru dalo za pravo. Jednom davno, prije dvadesetak godina, nešto slično je napravio Miki Rapaić, dao je gol Dinamu nakon što je ušao u igru i okrenuo se prema treneru Kataliniću zatraživši izmjenu.

U drugom dijelu Hajduk je “odradio” utakmicu, bilo mu je dovoljno onih 3:0 iz prvog dijela. No još je jedan gol u posljednjim trenucima utakmice zabio Ante Roguljić.

Hajduk – Inter 4:0