Nakon skoro tri sata igre Čilić preko Robreda prošao u četvrtfinale Barcelone

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Barceloni nakon što je poslije gotovo tri sata igre svladao domaćeg veterana Tommyja Robreda. Pobjednik je odlučen u 13. igri trećeg seta u kojoj je Čilić uzeo zadnja četiri poena…

Poslije gotovo dvije godine Marin Čilić izborio je četvrtfinale nekog ATP turnira na zemljanoj podlozi. Pobijedio je petog nositelja Barcelone Tommyja Robreda 7:5, 6:7 (3), 7:6 (5) poslije dva sata i 46 minuta igre. Bio je to neizvjestan i vrlo izjednačen meč, o čemu najviše govori podatak da je Čilić osvojio samo dva poena više (116-114).

Prvi hrvatski “reket” u drugom je setu prokockao meč-loptu kod 5:4, da bi u tie breaku trećeg seta bio blizu poraza. Robredo, bivši pobjednik ovog turnira (2004.), vodio je 5-3, a onda je Čilić nanizao četiri poena za preuzimanje vodstva u međusobnim susretima s uskoro 32-godišnjim Španjolcem (3-2).

U samom otvaranju meča Robredo je djelovao bolji. Prokockao je četiri break lopte i spasio jednu prije nego što je kod 2:2 oduzeo servis Čiliću. Hrvatski je tenisač uzvratio istom mjerom odmah u sljedećem gemu, a kod 6:5 napravio je još jedan break.

Sve do spomenutog desetoga gema drugog seta u kojemu Čilić nije realizirao meč-loptu, nije bilo opasnosti po igrače na servisu. Otišlo se tako u tie break, koji je odlučen Robredovom serijom od četiri uzastopna poena za vodstvo 5-1.

U odlučujućoj dionici ponovno nije bilo izgubljenih servisa iako su oba tenisača imala po jednu priliku za break. Novu 13. igru Čilić je otvorio s 2-0, da bi Robredo okrenuo na 5-3. Sama završnica ipak je pripala 25-godišnjem Međugorcu, koji je tako stigao do 25. pobjede u sezoni.

U prvom četvrtfinalu na zemlji od Hamburga u srpnju 2012. Čilić ide na četvrtog nositelja Keija Nishikorija, od kojeg je izgubio četiri od šest prethodnih mečeva. Posljednji su se put sastali ove godine u četvrtfinalu Brisbanea kada je slavio Japanac (6:4, 5:7, 6:2). U Barceloni će se prvi put sučeliti na zemlji.

Njihov je meč na rasporedu u petak kao drugi na Središnjem terenu iza 12.30 sati.