Nijemac zaustavio Marina Čilića u trećem kolu Indian Wellsa

Marin Čilić je s 0:2 (4:6, 4:6) u setovima poražen od 34-godišnjeg Nijemca Phillipa Kohlschreibera. Marina nikako da krene na petom grand slamu sezone. Prošle godine ispao je u drugom kolu od Taylora Fritza, a ove je sezone otišao stepenicu dalje, a onda ipak morao čestitati njemačkom tenisaču.

Kohlschreiber je s godinama posta prava crna mačka za Čilića. U dvanaest međusobnih susreta Nijemac je bio bolji u sedam navrata. Teško je reći u kojem je segmentu igre Marin zapravo podbacio, zapravo, nije bio u pravom izdanju, dok je s druge strane stajao više nego raspoložen protivnik.

Nijemac je do breaka u prvom setu stigao već u drugom servis gemu našeg tenisača i poveo s 3:1 u gemovima. Čilić je imao priliku vratiti se kod rezultata 3:2 za Kohlschreibera, no nije uspio iskoristiti dvije break lopte. Ispostavilo se da je to bila i jedina prilika našem tenisaču za povratak u prvi set koji je na kraju rezultatom 6:4 otišao na stranu Nijemca.

Iako su u drugom setu stvari krenule na bolje, naime, Čilić je krenuo s laganih 1:0, a onda i s dvije break lopte pritisnuo Kohlschreibera, i dalje nije izgledalo da naš tenisač ulijeva bilo kakav strah u kosti svom protivniku.

Nijemac je preživio break lopte u drugom gemu drugog seta, onda s određenom dozom nesigurnosti osvojio i naredna dva servis gema, samo da bi u sedmom gemu drugog seta, kod rezultata 3:3 još jednom oduzeo servis Čiliću i prešao u vodstvo.

Nije se Nijemac nakon ostvarene prednosti uplašio pobjede i bez problema je do kraja odservirao za plasman u osminu finala. Sve što je Marin do kraja uspio napraviti bilo je s 15:30 zaprijetiti Nijemcu u posljednjem gemu meča, no nije se Kohlschreiber dao smesti i više nego zasluženo odlazi u daljnju fazu turnira.