Odlični Zubac i Lakersi pali nakon produžetka u Houstonu

Hrvatski centri noćas su imali zapažene nastupe, iako su oba upisala poraze. Ivica Zubac odigrao je jako dobro protiv Houston Rocketsa koji su izvukli pobjedu nakon produžetka, dok je Ante Žižić bio najbolji kod Cleveland Cavaliersa koji su poraženi kod Denver Nuggetsa…

Indiana Pacersi zasluženo su slavili protiv Dallas Mavericksa rezultatom 111:99 te tako stigli do 30. pobjede sezone. Jedan od razloga slavlja bio je i zaustavljanje Luke Dončića koji je susret zaključio s osam poena i to već krajem treće četvrtine kada je zbog druge tehničke zaključio svoj nastup.

Prva je dionica bila prilično izjednačena, da bi u drugoj Indiana ubacila u brzinu više, dobila ju s 34:19 te na poluvrijeme otišla sa 16 koševa prednosti (58:42). Dallas je došao na minus devet (92:83) osam i pol minuta prije kraja, ali Indiana serijom od 13:5 lomi susret u svoju korist.

Tyreke Evans s 19 koševa predvodio je Pacerse, a jedan od onih igrača koje nije pretjerano išlo bio je Bojan Bogdanović koji je dodao devet koševa (2/6 za dva, 0/4 za tricu, slobodna bacanja 5/5), sedam skokova i jednu asistenciju.

Najbolji je u redovima gostiju bio Harrison Barnes s 20 koševa, Wesley Matthewsdodao je 17 poena.

Vrlo tijesna utakmica bila je u Houstonu gdje su Rocketsi nadoknadili zaostatak te u konačnici slavili nakon produžetka protiv Los Angeles Lakersa sa 138:134.

Rocketsi su zaostajali većim dijelom utakmice, a na poluvremenu su Lakersi imali 18 koševa viška (64:46). U nekim trenucima gosti su vodili i s 21 razlike, no Houston je sve uspio stići i doći do egala. Ivica Zubac položio je za 118:112 vodstvo Lakersa 40 sekundi prije kraja, no ni to nije bilo dovoljno. Hrvatski centar ubacio je i slobodna bacanja za vodstvo svoje momčadi 120:117 pet sekundi prije kraja, međutim, Eric Gordon pogodio je tešku tricu za produžetak. Houston je bolje odigrao u dodatnim minutama te uspio odnijeti pobjedu.

Ponovno je briljirao James Harden s 48 poena, osam skokova i šest asistencija, dok je Eric Gordon dodao 30 koševa i pet skokova. 19. je ovo uzastopna utakmica Hardena da ubacuje 30 ili više koševa, a u posljednjih 10 do 13 ubacio je 40 ili više.