Odlično prvo poluvrijeme, komplikacije u drugom: Cedevita u Berlinu svladala Albu

Košarkaši Cedevite upisali su četvrtu pobjedu ove sezone u Eurokupu, na gostovanju kod Albe Berlin zagrebačka je momčad slavila sa 109:102. Vodili su gosti gotovo cijelu utakmicu, malo i zakomplicirali završnicu, ali ipak uspjeli slaviti…

Perfektno prvo poluvrijeme odigrala je Cedevita u Berlinu protiv Albe, dok je u drugom posustala, posebno u posljednjoj četvrtini, ali je ipak stigla do pobjede sa 109:102. Moglo je proći i bez nepotrebne drame, ali za večerašnje je goste najbitnije bilo upisati novo slavlje.

Alba je večeras mogla osigurati prolazak u sljedeću fazu, ali ovako će morati još malo pričekati. Trenutno je na omjeru 5-2, a oba poraza njemačkoj je momčadi nanijela Cedevita koja trenutno ima četiri pobjede i tri poraza.

Već je prva četvrtina nagovijestila kako će to biti dobra večer za zagrebačku momčad. Vodila je Cedevita gotovo od samog otvaranja utakmice, a nakon šest i pol minuta stigla je do prve dvoznamenkaste prednosti (20:9). Nestvarno dobrih deset minuta gosti su zaključili s čak 32 ubačena poena i vodstvom od 21 razlike (32:11).

Gotovo pa identično odigrala je Cedevita i drugu četvrtinu, ali ovoga puta njemačka je momčad pratila u stopu, barem što se tiče poena. Lakoćom je zagrebačka momčad čuvala prednost i na poluvrijeme je otišla s 23 koša prednosti (61:38).

Bilo je jako teško očekivati da gostujuća momčad može i u nastavku susreta nastaviti u istom napadačkom ritmu. Kako je vrijeme odmicalo Alba je uspijevala sve više snižavati zaostatak pa je tako Slavena Rimca jako moglo zabrinuti to što je domaćin stigao na minus šest (99:93) nešto više od minute prije kraja. Uspio se domaćin spustiti i na četiri koša zaostatka, ali više od toga nije išlo.

Cedevitu je do pobjede predvodio Justin Cobbs s 20 poena i devet asistencija, Jacob Pullen dodao je 18 koševa, a Vitor Benite 17 poena. Jonas Mattisseck i Rokas Giedraitis bili su najbolji kod Albe s po 16 koševa.