Pao je i 14. igrač svijeta, Ivan Dodig u polufinalu Umaga

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nastavio je sa sjajnim pohodom u singlu, u četvrtfinalu ATP turnira u Umagu u dva je seta svladao 14. igrača svijeta i prvog nositelja turnira, Davida Goffina…

Ivan Dodig uživa na zemlji Umaga. Hrvatski tenisač koji se specijalizirao za igru parova (u singlu je tek 412. igrač svijeta) u Umagu igra sjajan tenis u singlu. U četvrtfinalu je na iznenađenje mnogih u dva seta, nakon samo sat i pol vremena igre svladao prvog nositelja turnira i 14. igrača svijeta Davida Goffina.
Zanimljivo je da je ovo bio treći međusobni ogled Dodiga i Goffina, Hrvat je dvaput slavio s 2-0 u setovima.

Favorizirani Belgijac imao je više od mjesec dana pauze nakon ispadanja u osmini finala Roland Garrosa. Mučio se i u prvom nastupu u Umagu, u osmini finala protiv Balazsa, a danas protiv Dodiga i nije imao neke šanse.
Mogao je Međugorac i lakše do prvog seta, u šestoj je igri došao do breaka, a u osmoj je imao dvije break/set-lopte na servis Belgijca. No, nije ih iskoristio, a da bi stvar bila još gora Goffin u devetom gemu vraća break, a zatim dolazi do 5:5. Svoj je gem Dodig lagano uzeo, a zatim u 12. igri dolazi do dvije nove break/set-lopte, prvu Belgijac spašava, ali drugom Dodig uzima set, 7:5.
Prvi je u drugom setu priprijetio Goffin, ali nakon što nije iskoristio break-priliku u trećoj igri, u idućoj Dodig odmah dolazi do breaka. Nije Hrvat potvrdio break prednosti, ekspresno se vraća 14. igrač svijeta. Dodig novu priliku nije propustio, u osmom gemu lagano uzima servis Belgijcu, a zatim sigurno servira za meč, sa 6:3 se pobrinuo za pravu senzaciju u Umagu.
U polufinalu će Dodig ukrstiti rekete s pobjednikom dvoboja Fognini – Rubljev.