Parovi odrađuju dobar posao: Dodig i Polašek rutinski do osmine finala Wimbledona

Nakon što su Nikola Mektić i Franko Škugor suvereno prošli drugo kolo, nekoliko minuta kasnije isto je potvrdio i Ivan Dodig u paru s Filipom Polašekom. Oni su bez većih problema za tek malo više od dva sata svladali Nicholasa Monroea i Mischu Zvereva.

Iako su Dodig i Polašek bili bolji u prvom setu i imali čak četiri prilike za break, od čega tri za set, Monroe i Zverev su vrlo dobro čuvali svoj servis. Uspjeli su odvesti set u 13. igru koja je bila dosta neizvjesna. Monroe i Zverev su vodili s 4:5 i imali dva svoja servisa, no Dodig i Polašek rade dva mini breaka i posljedično slave u tie-breaku sa 7:5.

Naredna dva seta Dodig i Polašek su vrlo mirno odradili. U drugom su već u prvom gemu došli do breaka kojeg su vrlo dobro sačuvali do samoga kraja. U posljednjem, trećem setu treći gem je bio presudan da dođu do novog breaka kojeg su samo potvrdili novim oduzimanjem servisa na samome kraju za konačnih 6:3. Važno je napomenuti kako nisu dozvolili protivnicima niti jednu break loptu i osvojili čak 87 posto poena na prvom servisu.

U sljedećem kolu očekuju ih Mektić i Škugor, šesti nositelji koji vrlo suvereno napreduju prema njihovom najboljem rezultatu u Wimbledonu, polufinalu.