Poraz u paru s Melom

Za razliku od nastupa u singlu, Ivan Dodig u utorak nije slavio u konkurenciji parova na ATP turniru iz serije 500 u Barceloni. Prvopostavljeni Dodig i Marcelo Melo su u prvom kolu sa 7:6(2) i 6:3 izgubili od Urugvajca Pabla Cuevasa i Španjolca Marcela Granollersa, vlasnika pozivnice.

Hrvatsko-brazilski dvojac imao je bolju priliku u prvom setu, u kojem su propustili set-loptu na servisu suparnika u 10. gemu, kada su Cuevas i Granollers držali za 5:5 poslije odlučujućeg poena (40:40). U drugoj dionici presudio je ‘break’ urugvajsko-španjolskog para za vodstvo od 4:2, što je bio jedini gubitak servisa na bilo kojoj strani u meču.

Porazom na startu, Dodig i Melo ostali su bez prilike za reprizu svojeg najboljeg rezultata u Barceloni. Preklani su bili u polufinalu, uz poraz od Daniela Nestora i Nenada Zimonjića na toj prepreci.

ATP Barcelona, parovi, prvo kolo:

Cuevas/Granollers (Urugvaj/Španjolska, WC) – Dodig/Melo (Hrvatska/Brazil, 1) 7:6(2), 6:3