Preokret Marina Čilića i pobjeda za osminu finala Madrida

Po prvi puta od Australian Opena, Marin Čilić povezao je dvije pobjede. U drugom kolu Mastersa u Madridu za protivnika je imao Jana-Lennarda Struffa kojeg je porazio u tri seta. Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i druga pobjeda hrvatskog tenisača.

Čilić je izgubio prvi set, ali uspio je okrenuti meč u svoju koristi i slaviti sa 4:6, 6:3, 6:4 nakon dva sata i tri minute igre. U osmini finala čeka ga bolji iz dvoboja Laslo Đere – Juan Martin Del Potro.

Tijekom prvih šest gemova meča nismo vidjeli nijednu break priliku, a nakon toga njemački je tenisač stigao do 30:40 na Čilićev servis te iskoristio svoju prvu priliku. Do kraja seta hrvatski je tenisač imao dvije break prilike za povratak, ali nije i uspio iskoristiti.

Sličan smo tenis vidjeli i u drugom setu, no ovoga puta otišao je na drugu stranu. Sve do Čilićeva vodstva od 4:3 nismo vidjeli break, a tada deveti nositelj konačno oduzima servis protivniku. Nakon toga Struff je imao dvije vezane šanse za povratak, no Čilić spašava obje i koristi prvu set loptu.

Na početku odlučujućeg seta hrvatski je tenisač stigao do šanse za break i odmah ju je iskoristio. Do kraja meča spasio je još četiri break lopte Struffa te iskoristio svoju prvu meč loptu.