Primorac odličan u pobjedi Tajfuna

Košarkaši Tajfuna odlično su počeli boj za ostanak u elitnom društvu slovenskih klubova pobjedom protiv Maribora 89:81.

Veliki doprinos u pobjedi Tajfuna dao je i Mladen Primorac ubacivši devet pogodaka, uz tri skoka i isto toliko blokada.

Kao posljedna momčad lige iznenadili su u Mariboru i došli na 6 pobjeda koliko sad imaju i Mariborčani. Domaći su odlično ušli u utakmicu i brzo se probili do dvoznamenkaste prednosti, u 17. minuti 49 : 36. Tu se položaj na terenu mijenja, gosti igraju puno agresivnije u obrani i rade seriju 19 : 3 između 18. i 24. minute i prelaze u vodstvo(55 : 52).

U zadnje dvije minute gosti ulaze s prednosti od osam koševa razlike, ali Maribor agresivnom obranom dolazi na samo minus jedan 30 sekundi prije kraja. Maribor opet igra agresivno po cijelom terenu ali lopta dolazi do Primorca koji tricom rješava pitanje pobjednika.