Propuštene break prilike koštale Dodiga ulaska u četvrtfinale Toronta

Hrvatski tenisač Ivan Dodig ostao je bez plasmana u četvrtfinale kanadskog Mastersa. Nakon što je osvojio prvi set, hrvatski tenisač nije uspio zadržati razinu igre iz tog dijela meča te uz brojne propuštene break prilike i nakon gotovo dva sata brobe dopustio je petom nositelju Davidu Ferreru da preokrene meč u svoju korist

Slično kao i u drugom kolu protiv Andreasa Seppija Dodig ulazi dvoboj te već nakon nekoliko minuta ima vodstvo od 3:0. Španjolac nema odgovora na odličnu Dodigovu igru te uz još jedan break Hrvat riješava prvi set u svoju korist sa 6:1.

U nastavku meča Dodig i dalje konstanto pritišće sedmog igrača svijeta, ali nikako ne uspijeva oduzeti servis svom protivniku te tako napraviti veliki korak ka pobjedi. Ono što nije mogao Dodig, u osmom gemu drugog seta učinio je Ferrer te svoju drugu priliku na returnu pretvara u break kojeg je Dodig praktički poklonio sa svojim greškama. Uspio je potom Španjolac mirno odservirati za poravnanje u setovima.

U odlučujućem setu ponovno Dodig ima nekoliko break lopti, ali španjolski tenisač odličnim servisima neutralizira te prilike. Hrvat polako pada u snazi, a jednako kao i u drugom setu Ferrer, za razliku od Dodiga, koristi svoju priliku za obrat te dolazi do velike prednosti koju konačno potvrđuje još jednim oduzetim servisom.

Iako je na kraju osvojio dva poena više od svog protivnika, Dodig ipak nije uspio osigurati potencijalni hrvatski obračun u četvrtfinalu. Španjolca Davida Ferrera tako očekuje dvoboj s boljim iz susreta Marina Čilića i Rogera Federera.