Rogaška slavila uz sjajan učinak Primorca

Košarkaši Rogaške su došli do prve pobjede u finalu prvenstva. Pred prepunom dvoranom u Rogaškoj Slatini su pobijedili Tajfun 81:73. Mladen Ptimorac koji je imao sjajnu podršku navijača iz Čitluka imao je učinak osam pogodaka, pet skokova i tri asistencije uz sjajnu obranu nad gostujućim centrima.

Druga utakmica finalne serije koja se igra na tri pobjede je u nedelju u 20 kilometara udaljenom Šentjuru. Prva utakmica je privukla rekordan broj gledatelja koji su uživali u vrhunskoj predstavi.

Uvod utakmice pripada domaćinima koji odmah prave razlike i fantastičnom obranom u prvoj četvrtini primaju samo 8 koševa. Cijeli susret imaju rezultat pod svojom kontrolom, osim u trećoj četvrtini kada gosti dolaze na minus 3 ali ipak Rogaška sa dvije trice rješava pitanje pobjednika.

Tako je Rogaška korak blìže od najvećeg uspjeha u povijesti i titule prvaka Slovenije.