Ryan Harrison iznenadio Marina Čilića

Za razliku od Mirjane Lučić-Baroni, hrvatski tenisači na ATP turniru u Acapulcu nisu bili uspješni. Marin Čilić razočarao je protiv Amerikanca Ryana Harrisona, a Ivo Karlović predao je meč Aljažu Bedeneu…

Marin Čilić i Ivo Karlović brzo su završili svoje nastupe na ATP turniru u Acapulcu. Obojica su ostali bez prolaza u drugo kolo, Čilića je u tri seta svladao Ryan Harrison, a Karlović je zbog problema s koljenom predao meč Slovencu s britanskom putovnicom Aljažu Bedeneu.

Čilić je s velikim očekivanjima došao u Meksiko nakon što je prošlog tjedna igrao finale u Marseilleu, međutim već u prvom kolu upisao je poraz i to od Amerikanca kojeg je svladao u oba ranija meča.

127. igrač svijeta odnio je pobjedu za sat i 50 minuta rezultatom 6:3, 3:6, 6:2 nakon što u ranija dva meča s Čilićem nije osvojio niti set.

Marin je u prvom setu servis gubio dva puta dok je napravio tek jedan break, a u drugom setu rano je uzeo servis protivniku i poravnao na 1-1 u setovima.

Ulazak u treći set bio je loš, Harrison je odmah poveo s 3:0 poslije čega Marin nije imao pravu šansu za povratak u meč, na kraju je Amerikanac stigao do još jednog breaka i završio posao.

Harrison je susret završio s četiri od pet realiziranih break prilika, Marin nije servisom stvorio razliku i ubilježio je neočekivani poraz što Harrisonu donosi drugo kolo i meč protiv Ilje Marčenka koji je u dva seta svladao kvalifikanta Tommyja Paula.