U Čitluku održan 2. Međunarodni šahovski turnir za kadete i juniore “Brotnjo Open 2018”

Šahovski klub Brotnjo jučer je u Hotelu Brotnjo organizirao drugi Međunarodni šahovski turnir za kadete i juniore “Brotnjo Open 2018”.

Međunarodni šahovski turnir započeo je svečanim otvaranjem, na kojem je okupljene šahiste pozdravio tajnik ŠK Brotnjo gosp. Željko Ostojić.

Na turniru je nastupilo 76 natjecatelja iz BiH i Hrvatske, a nakon prijave natjecatelja za organizaciju i vođenje turnira bili su zaduženi glavni sudac Tihomir Marić (DA) i Petar Bogut (DA).

Turnir se održavao u tri skupine :

• 1.Kadeti – šahisti i šahistkinje rođeni 2006. g i mlađi
  • 2.Kadeti – šahisti i šahistkinje rođeni 2002., 2003., 2004. ,2005. god
  • 3.Juniori – šahisti i šahistkinje rođeni 1998., 1999., 2000. god

Turnir se igrao po švicarskom sustavu od 7 kola uz kompjutersko parovanje. Tempo igre iznosio je 15 minuta po igraču.

Sponzori turnira su bili su Općina Čitluk , Kraš Trgovina d.o.o. Široki Brijeg,Federalno ministarstvo kulture i športa , Županijsko ministarstvo kulture i športa.

Šahisti i šahistkinje rođeni 2006. g i mlađi

U najmlađoj skupini nastupilo je najviše sudionika njih čak 47.Pobjednik sa 7 osvojenih bodova je Nasir Radača (OŠK Junior), Domagoj Begić i Fejzić Danis sa osvojenih 5,5 bodova zauzeli su drugo i treće mjesto.

Od kadeta ŠK Brotnjo njih 11 koliko ih je nastupilo u ovoj skupini najbolje plasirana je Ana Ostojić koja je osvojila vrlo dobrih 5 bodova.

Borna Pehar je završio natjecanje na 4,5 boda, Filip Pehar 4, Luka Vasilj 3,5, sa 3 osvojena boda tri igrača: Mihaela Buntić, Lana Soldo i Nikola Smoljan.

David Pervan, Mladen Ostojić, Marija Pinjuh i Marko Pinjuh osvojili su po 2 boda.

U najmlađoj skupini podjeljeno je čak 9 redovnih nagrada.

Za Kadete do 8 godina :

• 1.Mjesto – Mihael Borna Bjeliš
  • 2.Mjesto – Mihaela Buntić (ŠK Brotnjo)

Šahisti i šahistkinje rođeni 2002., 2003., 2004., 2005. god

U ovoj skupini nastupilo je 20 natjecatelja.Pobjednik je Sadžida Džiho sa 6,5 osvojenih bodova.

Niko Knezović sa 6 bodova zauzima drugo mjesto.Trećeplasirana Hana Bešlija osvojila je 5 bodova.

U ovoj skupini nastupila su i naša 2 kadeta sa solidnim rezultatima.Patrik Ostojić osvojio je 3,5 dok je Ivan Musa osvojio 3 boda.

Šahisti i šahistkinje rođeni 1997., 1998., 1999., 2000. god

U najjačoj skupini nastupilo je 9 šahista. Pobjednik je Zvonimir Karlović sa 6,5 bodova.

Stipe Knezović je drugoplasirani zaradivši 5,5 bodova. Naš igrač Stjepan Pehar dolazi do odličnog trećeg mjesta osvojivši kao i četveroplasirani član ŠK Brotnjo Ante Pehar 4,5 boda.

Slijede još tri naša člana: Vedran Stojić(4),Tomislav Stojić i Josip Barbarić(3).

Amina Tutić sa također 3 osvojena boda dolazi do 8 mjesta. Na začelju je Iva Prskalo sa 1 osvojenim bodom.

Predsjednik ŠK Brotnjo Dragan Prskalo najboljoj trojici u kategorijama uručio je diplome i prigodne nagrade.

Uz najbolje natjecatelje, ŠK Brotnjo pripremio je posebne nagrade i za najbolje plasirane svoje članove koji nisu turnir završili među tri najbolje plasirana.

Kao najbolje plasirani juniori ŠK Brotnjo nagrađeni su Ante Pehar i Iva Prskalo.

Također, kao najbolje plasirani kadeti ŠK Brotnjo nagrađeni su: Borna Pehar i Ana Ostojić.