Uz manje probleme, Hrvatska slavila protiv Švicarske u prvom kolu kvalifikacija

Nakon jučerašnjeg remija Srbije i Belgije, prvo kolo odradili su i Hrvatska i Švicarska. Makar je Švicarska bila ozbiljan protivnik, Hrvatska nije dozvolila nikakvo iznenađenje te je pred prepunim Gradskim vrtom u Osijeku došla do važne pobjede.

Kao što se moglo čuti u najavama ovog susreta, najbolji igrač Švicarske Andy Schmid bit će ujedno i najopasniji i kad se njega zatvori, past će i igra Švicarske. Iako su hrvatski rukometaši sve to znali, Schmid je bio sjajan u prvom dijelu. Iako je Hrvatska vodila s nekoliko golova razlike, Švicarci su se vratili te na krilima Schmida došli do vodstva.

Konačno, gosti su otišli na dva pogotka razlike, no golom Luke Cindrića u posljednjim trenucima prvog dijela, Hrvatska je smanjila na samo gol zaostatka. U nastavku susreta, Kauboji su igrali sve bolje, nekoliko obrana upisao je i Marin Šegote je kontrola pripala hrvatskoj vrsti.

Igralo se gol za gol, a Hrvatska je dobar dio drugog poluvremena provela s dva pogotka prednosti. No, u posljednjih deset minuta ulazi jedna odlučnija Hrvatska i serijom 3:0 te pogotkom Igora KaračićaKauboji dolaze na velikih 28:24.

Nije bilo ni izbliza gotovo, valjalo je privesti susret kraju, no prednost Hrvatske bila je iznimno značajna. Dvije i pol minute do kraja, Manuel Štrlek zabio je za novih plus četiri i tu je utakmica bila riješena. Do kraja susreta, Hrvatska je mirno održavala vodstvo i slavila s 31:28.

Najbolji je u domaćim redovima bili su Luka Stepančić i Cindrić sa šest golova, dok je Karačić postigao četiri pogotka. Kod gostiju, Schmid se upisivao osam puta u strijelce. Sljedeći susret Hrvatska igra za tri dana protiv Belgije u Leuvenu.